Pontos idő: 2018.09.20. 12:52

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kiszoktatás, kiültetés
HozzászólásElküldve: 2015.04.12. 18:27 
Adminisztrátor

Likes given: 376
Likes received: 562
Ti mikor szoktátok kivinni, kiszoktatni, kiültetni a chiliket?
Általánosan akkor szokás kinthagyni, kiültetni őket, ha már éjszakai hőmérséklet nem nagyon csökken 10 C fok alá és már fagyveszély sem várható. De természetesen naphoz szoktatni őket már korábban is lehet, ha már napközben szép idő van. De az éjszakára még érdemes bevinni őket, ha nem akarod, hogy a hónapok óta nevelgetett kis palántáid hazavágja egyetlen hideg éjszaka.
Több helyen olvastam már olyat, hogy +5C tól is kint lehet őket hagyni és simán hagytam már őket kint én is ilyenkor, de a tartós 10C alatti hideg belassítja, vegetatív állapotba is visszahúzhatja a növényeket, ezután meg lassabban indulnak meg újra. Legalábbis nekem ilyen tapasztalataim vannak.

http://www.gabkochili.hu
GaBko Chili blog: http://gabkochili.blog.hu/
facebook: https://www.facebook.com/GaBkoChili

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Kiszoktatás, kiültetés
HozzászólásElküldve: 2015.04.12. 20:10 

Likes given: 26
Likes received: 11
Sziasztok!
Nekem is ugyan ez a tapasztalatom.Helyhiány miatt, már évek óta, április közepén ki kell telepítenem a társaság egy részét.Ha jött egy hűvösebb időszak,nagyon visszafogta a fejlődésüket.A később kiültetettek
simán megelőzték a már kint lévőket.Azt ajánlom, aki csak teheti, május közepe után tegye ki végleg a palántákat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.13. 13:55 

Likes given: 123
Likes received: 97
Na igen, a helyhiány :| Hasonló a gond itt is, én tegnap átültettem és kitelepítettem néhány nagyobb palántát, amik már nem fértek el a párkányon. Az elmúlt éjszakát kint töltötték a kertben, de túlélték :mrgreen: Nem kókadtak, nincs bajuk, de azért ma beköltöznek a házba pár napra, míg elvonul a hideg :!: Amúgy ha a szüleimnek nem lenne kertje, elég nehezen oldanám meg a dolgot :? Hiába, a kertészkedéshez kell egy kert! ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 12:53 

Likes given: 61
Likes received: 10
Hali. Én egy hete már szoktatom őket. Sajnos még van kb. 40 palánta, amit nem jutottam átültetni (mondjuk, nem is nőttek nagyra...) illetve vagy 60 tő, melyeket átültettem és azok szépen cseperednek is (nem decemberi, lámpás megoldás, hanem ablakban, nappali fénnyel lettek ikyenek):
Kép
Kép
... Viszont, az otthoni munka hátránya, hogy ha belefeledkezel, nagy bajok történhetnek:
Kép
Kép
Összesen az öt, immáron csak fél-fél balkonládányi palántából, három gyakorlatilag ma elpusztult... 12.30-kor rohantam ki a teraszra és kaptam infarktust. Elfelejtettem reggel felhúzni az elülső ajtaját, a fóliát.
Egyikben 50+ fok volt, a másikban kiakadt a hőmérő, nem messze mellette a digitálisban megfolyt az LCD :) ... De olyan 80+ fokot mutatott, ahogy kezdett lehűlni és kitisztulni a kijelző...
Elrettentő példának és a nap lúzerének tökéletes vagyok! :(

Ti ne jártatok így! :)
Kép
Kép

Sent from my OnePlus One

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 00:43 

Likes given: 6
Likes received: 42
GaBko írta:
Több helyen olvastam már olyat, hogy +5C tól is kint lehet őket hagyni és simán hagytam már őket kint én is ilyenkor, de a tartós 10C alatti hideg belassítja, vegetatív állapotba is visszahúzhatja a növényeket, ezután meg lassabban indulnak meg újra. Legalábbis nekem ilyen tapasztalataim vannak.

Saját tapasztalom szerint is +5C az a határ ami alatt nem szabad kint hagyni a paprikákat.
Tavaly végeztem egy kísérletet. A beüvegezett verandánkon tartottam 10 tő különböző cserepes chilit. Szerettem volna a lehető leghosszabbra kitolni a tenyészidőt, hogy minden termés beérjen. Mikulás környékén érkezett el az az idő, hogy a hajnali minimum hőmérsékletek a verandán több napon keresztül 4-5 C-ra süllyedtek, ezt egy min-max regisztrálós hőmérővel ellenőriztem. Elkezdték hullatni a leveleiket és kb. egy hét alatt az összes levelét eldobálta minden tő paprikám, de nem pusztultak el. Visszavágtam őket és levittem a pincébe a növényeket, egy ablak közelébe. Most már szépen hozzák az új hajtásokat. A 10 tőből, 7-et sikerült így átteleltetnem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.30. 08:19 

Likes given: 13
Likes received: 4
Mi a véleményetek, ha újra melegebb lesz az idő már ki lehet ültetni a palántákat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.30. 10:07 

Likes given: 108
Likes received: 156
Firebird írta:
Mi a véleményetek, ha újra melegebb lesz az idő már ki lehet ültetni a palántákat?

Nálunk az előrejelzés azt mutatja, hogy mikor megjön az újabb felmelegedés, akkor már tartósan 10 fok felett lesz az éjszakai hőmérséklet. (12-14)
Az eddig itt olvasottakból a 10 fok a lélektani határ, tehát ezek szerint már ki lehet majd ültetni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 11:06 

Likes given: 0 time
Likes received: 0 time
Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne hogy a tavaly picit későn ültetett Naga paprikám nem virágzott.Szépen áttelelt sok új hajtása is van,szerintem egészséges is,mégsem virágzik. :| Mi lehet a gondja,és mikor kellene virágoznia? Lakásban napos helyen van,láthatóan jòl érzi magát,csak én nem. :|

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 14:14 

Likes given: 284
Likes received: 701
Csabi8105 írta:
Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne hogy a tavaly picit későn ültetett Naga paprikám nem virágzott.Szépen áttelelt sok új hajtása is van,szerintem egészséges is,mégsem virágzik. :| Mi lehet a gondja,és mikor kellene virágoznia? Lakásban napos helyen van,láthatóan jòl érzi magát,csak én nem. :|

Röviden: Amint az idő engedi rakd ki a lakásból rendes fényre, és kezd el tápozni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 18:04 

Likes given: 0 time
Likes received: 0 time
Köszi,akkor irány a szabadba. Remélem megindító lesz! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra