Pontos idő: 2018.11.13. 20:20

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kiszoktatás, kiültetés
HozzászólásElküldve: 2016.05.25. 12:00 

Likes given: 0 time
Likes received: 15
potha írta:
Blem írta:
milyen totavolsagra erdemes ultetni a kulonbozo palantakat, hogy a keresztbeporzast minimalizaljam? 1 metert tervezek, de nem tudom,hogy eleg lesz e

Mivel a méhecske és egyéb rovarok nem válogatnak, így egy méter vagy 100 méter tulajdonképpen mindegy. úgy is meg fog történni. Max ha valami szeparált helyen tudod őket külön- külön termeszteni, de az meg nem lehetséges.

Keresztbeporzás mellesleg az idei termésed nem zavarja, csupán ha ezekből mentesz magot, azok már nem lesznek fajtatiszták.

Pollenhálóval lehet ellene védekezni vagy próbálkozni még amit olvasgattam bár attól függ hány tőről van szó ha csak 1-2 érdemes próbálkozni ha 20-30 akkor fölösleges.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.05.25. 14:02 

Likes given: 2
Likes received: 3
potha írta:
Blem írta:
milyen totavolsagra erdemes ultetni a kulonbozo palantakat, hogy a keresztbeporzast minimalizaljam? 1 metert tervezek, de nem tudom,hogy eleg lesz e

Mivel a méhecske és egyéb rovarok nem válogatnak, így egy méter vagy 100 méter tulajdonképpen mindegy. úgy is meg fog történni. Max ha valami szeparált helyen tudod őket külön- külön termeszteni, de az meg nem lehetséges.

Keresztbeporzás mellesleg az idei termésed nem zavarja, csupán ha ezekből mentesz magot, azok már nem lesznek fajtatiszták.

koszi
pont hogy szeretnek magot fogni azokbol amik izlenek. van kb 25 fajtam 4-5 db mindbol.
a pollenhalo viszont elgondolkodtato - 1-2 fajnal valszeg fel is hasznalom majd

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 14:18 

Likes received: 1 time
Előzmények - Innen indultam..

Kezdő chilisként tavalyi kudarcom után idén végre sikerült eljutnom a pici fél cm-es levéllel rendelkező chili szálaktól a szépen levelet bontó palántákig.
Kép

Két ütemben ültettem, ezért van pár nagy és sok kisebb palántám, az alábbi fotókon a két ütem legszebbjei láthatók, mellette méretarányként egy 2 literes palack.

Kép

A felülnézeti kép a kisebbről készült.

Kép

A siker kulcsa nálam - Bemelegítés

Amit javaslok a kezdpknek alapként, nálam ez az együttes hozta meg a sikert:
Most a palánták házilag készített keltetőmben vannak (100 x 60 x 60 cm), körbevéve mylar fóliával fél literes poharakban vagy kis cserepekben, vitaflora palántaföld, napi 16 órában kapnak fényt, szellőztetés folyamatos (ventilátor napi 24h-ban megy), hőmérséklet konstans 24-26 C között van, locsolás az első pici 3-5 mm-es levelek megjelenése után sima víz helyett vitaflórás tápoldatos vízzel kétnaponta, a két hetes dózis egyenletesen elosztva locsolásonként.
(Kalkuláció: Kétnaponta locsolás, azaz két hetente össz. 7 db locsolás, locsolásonként 1,5 ml táp 2 liter vízhez. Így jön ki a kéthetente literenként 5 ml amit javasolnak. A 2 liter el is fogy az összes (20 db) palántára alkalmanként.)

Ijesztő növekedés - Sprint

A keltetőbe a második ütem ültetése, azaz a kisebbek, május 10-én kerültek be
akkor csak kis két leveles szálak voltak, egy hétig csak nézegettek, aztán olyan szinten szétdurrantak,
hogy a mellékelt képig jutottak növekedésben, brutálisan nőnek napról napra!

Első kiültetés kudarca - :(

Még a keltető elkészítése előtt első ütemból, azaz a nagyobb palántákból próbaképpen hármat kiültettem ápr. végén, ezekből egy él már csak és az most akkora, mint a képen a kisebbik palánta, ráadásul elég gyenge levelekkel.
Szóval ez korai volt.
Igazából féltem őket, mert még elég szeszélyesnek tűnik az időjárás.
Ha kell, végig keltetőben tudom tartani őket, akár hónapokig is.

Kérdéseim:

1)
Igazából abban vagyok bizonytalan, hogy mikor lenne érdemes kiültetni őket?
Érdemes egyáltalán?
Volt itt valaki aki sokáig keltetőben tartotta? Milyen eredménnyel?

2)
Visszametszés mennyire javasolt és mikor, hogyan, erről nem találtam pontos leírást a fórumon sajnos,
de lehet csak rossz helyen kerestem. Nagyon sajnálnám őket, nem lenne érdemes meghagyni kivirágozni és nőni?

3)
Mik legyenek a következő lépések és mikor, mire érdemes még figyelnem?

Célom a minél korábbi és egészséges paprikák!

Kedves chilimesterek, ki mit javasol?
Előre is köszönöm a segítséget! Éljen a kapszaicin! :)

Chili fajtáim:
Habanero, Morovars Yellow, Naga Jolokia, Carolina Reaper (Smokin' Ed's), Trinidad

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.06.22. 09:50 

Likes given: 1 time
Likes received: 5
Ezt a fajta agroszovetet inkabb nem ajanlom.
Kezdi atutni a dudva.
Mas fajtanal ez nincs. Tipikus híg a leve story.
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.06.22. 11:13 

Likes received: 1 time
Választ sajnos nem kaptam, de azért

1) Kiültettem a chiliket a múlt héten, egyenként 12 L-es ültetővödrökbe.
2) Nem metszettem, így a nagyobbak már kezdenek elvirágozni és megjelentek a kis paprikák, kb 2 cm-esek most.
3) Egyelőre locsolom őket továbbra is tápos vízzel, láthatólag nem nagyon viselte meg őket a kiültetés, nincs se tetű se csiga rajtuk, viszont pár levél lyukas lett, lehet az eső okozta?

Várom a termést türelmesen..

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 2 óra