Pontos idő: 2018.09.18. 21:45

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 210 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Földkeverékek
HozzászólásElküldve: 2016.03.26. 22:35 

Likes given: 4
Likes received: 2
Az átteleltetett muskátlikat én is Florimo virágföldbe raktam át és nagyon sok, szinte szétnyomhatatlan agyagcsomót meg fadarabot találtam benne. Szomorú mert ezt a topikot végigolvastam az elejétől és tiszta reklámkampány szaga van, annyit javasoltátok itt már. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 00:18 

Likes given: 40
Likes received: 33
Ha tényleg "végigolvastad" volna akkor azt is észreveszed, hogy az előző két oldalon meg szidjuk mint a bokrot. Amúgy még mindig ez a legjobb választás a sok sz.r mellett. A virágföldnek nevezett valamik nagy része egy forintot nem ér.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 12:22 

Likes given: 0 time
Likes received: 15
Egyébként attól függetlenül mekkora darabok vannak benne én a palántaföldjükkel megvagyok 100%-ban elégedve. Megspékeltem egy kis perlittel és kiválóan nőnek benne a paprikák. Annyi ha tehettem volna valóban át rostálom de nem volt itthon hozzá szerkentyűm így csak simán ment a poharakba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 13:50 

Karesz írta:
Ha tényleg "végigolvastad" volna akkor azt is észreveszed, hogy az előző két oldalon meg szidjuk mint a bokrot.

A smileyt nem véletlenül raktam a végére, sajnálom ha nem jött át. A kioktató hangnemet meg tartsd meg magadnak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 13:57 

Likes given: 6
Likes received: 17
Bevallom, a smiley-ból nekem se jött le, hogy ismert lenne előtted a minőségromlás...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.27. 23:21 

Lunky! Távol álljon tőlem hogy bárkit is kioktassak. Bocs ha így lehetett érteni. De tényleg két év alatt sokat romlott a minősége a florimónak. Viszont abban az árban még mindig veri a mezőnyt. Üdv: karesz

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 11:40 

Nem történt semmi Karesz, egy kicsit túlreagáltam a dolgot.
Egyébként úgy látom sokak szerint az a bevált módszer, hogy a Florimo virág/palántaföldhöz kevernek perlitet és kókuszrostot. Az áraknak még nem néztem utána, de remélem nem kerülnek sokba. :) Egy ilyen keverékbe szeretném majd átültetni azt a néhány chili növénykémet amit nevelgetek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 15:18 

Én nem szeretem a perlitet, de a florimo-kókuszrost keverék egy kis alginittel vagy/és marhatrágyával szerintem tökéletes keverék. Múltkor vettem a teszkóba pelletált csirketrágyát, idén azt szeretném kipróbálni. Állítólag nagyon jó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.01. 09:41 

Likes given: 10
Dee Dee írta:
A bauhausban vettem végül Florasca Vegasca 50l-es földet 1290 Ft-ért. Kíváncsi vagyok mit tud ez...

Na hát egyelőre nem vagyok elszállva tőle. Az összeállt golyókra még azt mondom oké, de a kavics az már nagyon nem, van benne vagy 10 darab. Na de majd meglátjuk a növények mit szólnak hozzá. Egyelőre jobban bejön nekem a tek-land palántaföld (nyilván ez palántához van a vegasca meg zöldséghez), és még olcsóbb is. Majd kiderül a vallatásnál.

Tavaly perliteztem, most kicsiben kókuszrosttal kezdtem. De gondolkozok, hogy maradok nála; a teraszon tuti, de lehet a kertben is. Mit gondoltok? Arány?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.01. 14:09 
Adminisztrátor

Likes given: 99
Likes received: 176
SirMorlock írta:
Idén kipróbáltam a kecskeméti "Jó Föld" magvető palánta földjét, 50 literes kiszerelésben. Valaki próbálta már?
Nem tartozik a legolcsóbbak közé, de nem is nagyon drága, viszont nagyon jó dolgok vannak benne elvileg (pl. +P a gyökeresedés elősegítése érdekében).

Eddigi tapasztalataim:
- Maga a föld nagyon jó állagú, könnyű, porhanyós, csak kevés nagyobb tözegdarabbal találkoztam benne
- Meglepett, hogy alapból van perlit is hozzákeverve! (mondjuk én ennél picit többet szoktam, de azért nem rossz, sőt!)
- A vizet nagyon könnyen és gyorsan magába szívta

Szóval eddig abszolút elégedett vagyok vele. A többit meglátjuk, ha már kikeltek a srácok.

Reflektálnék én is:
Nagyon jól érzik magukat ebben a földben a chilik! Úgy, hogy nem kevertem hozzá semmit (perlit,kókusz, stb.), mert éppnem volt kéznél. Ráadásul nem áll össze hanem porhanyós marad, ha kiszárad (elfelejtettem locsolni), és még csont szárazon is rögtön magába szívja a vizet.
Összefoglalva: Nagyon elégedett vagyok a JóFöld 50 l-es magvető földjével. Az ára is oké (én 1300 ft-ért szereztem), mert tényleg jó minőséget kapsz érte.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 210 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra