Pontos idő: 2018.09.18. 22:01

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 210 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Földkeverékek
HozzászólásElküldve: 2016.04.01. 22:19 

Likes given: 95
Likes received: 26
SirMorlock írta:
SirMorlock írta:
Idén kipróbáltam a kecskeméti "Jó Föld" magvető palánta földjét, 50 literes kiszerelésben. Valaki próbálta már?
Nem tartozik a legolcsóbbak közé, de nem is nagyon drága, viszont nagyon jó dolgok vannak benne elvileg (pl. +P a gyökeresedés elősegítése érdekében).

Eddigi tapasztalataim:
- Maga a föld nagyon jó állagú, könnyű, porhanyós, csak kevés nagyobb tözegdarabbal találkoztam benne
- Meglepett, hogy alapból van perlit is hozzákeverve! (mondjuk én ennél picit többet szoktam, de azért nem rossz, sőt!)
- A vizet nagyon könnyen és gyorsan magába szívta

Szóval eddig abszolút elégedett vagyok vele. A többit meglátjuk, ha már kikeltek a srácok.

Reflektálnék én is:
Nagyon jól érzik magukat ebben a földben a chilik! Úgy, hogy nem kevertem hozzá semmit (perlit,kókusz, stb.), mert éppnem volt kéznél. Ráadásul nem áll össze hanem porhanyós marad, ha kiszárad (elfelejtettem locsolni), és még csont szárazon is rögtön magába szívja a vizet.
Összefoglalva: Nagyon elégedett vagyok a JóFöld 50 l-es magvető földjével. Az ára is oké (én 1300 ft-ért szereztem), mert tényleg jó minőséget kapsz érte.

Még egy like! Ugyan én 50 literes, fehér "univerzális" zacskós palántaföld és magvető föld külön szerepel rajta felsorolásban és nekem a palántaföldnél van az x, de magvetéshez is hibátlan volt. Sőt, a benne levő bascote lassan oldódó műtrágya elvileg 40-50 napig elegendő tápanyagot nyújt, és valóban, ma kezdtem csak el tápozni majdnem két hónap után, eddig csak kalciumot kaptak a palánták. Zömök, erős palánták lettek, nem nyúltak, persze fényt is kaptak rendesen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.21. 20:48 

Likes given: 0 time
Likes received: 55
csobolyo írta:
SirMorlock írta:
SirMorlock írta:
Idén kipróbáltam a kecskeméti "Jó Föld" magvető palánta földjét, 50 literes kiszerelésben. Valaki próbálta már?
Nem tartozik a legolcsóbbak közé, de nem is nagyon drága, viszont nagyon jó dolgok vannak benne elvileg (pl. +P a gyökeresedés elősegítése érdekében).

Eddigi tapasztalataim:
- Maga a föld nagyon jó állagú, könnyű, porhanyós, csak kevés nagyobb tözegdarabbal találkoztam benne
- Meglepett, hogy alapból van perlit is hozzákeverve! (mondjuk én ennél picit többet szoktam, de azért nem rossz, sőt!)
- A vizet nagyon könnyen és gyorsan magába szívta

Szóval eddig abszolút elégedett vagyok vele. A többit meglátjuk, ha már kikeltek a srácok.

Reflektálnék én is:
Nagyon jól érzik magukat ebben a földben a chilik! Úgy, hogy nem kevertem hozzá semmit (perlit,kókusz, stb.), mert éppnem volt kéznél. Ráadásul nem áll össze hanem porhanyós marad, ha kiszárad (elfelejtettem locsolni), és még csont szárazon is rögtön magába szívja a vizet.
Összefoglalva: Nagyon elégedett vagyok a JóFöld 50 l-es magvető földjével. Az ára is oké (én 1300 ft-ért szereztem), mert tényleg jó minőséget kapsz érte.

Még egy like! Ugyan én 50 literes, fehér "univerzális" zacskós palántaföld és magvető föld külön szerepel rajta felsorolásban és nekem a palántaföldnél van az x, de magvetéshez is hibátlan volt. Sőt, a benne levő bascote lassan oldódó műtrágya elvileg 40-50 napig elegendő tápanyagot nyújt, és valóban, ma kezdtem csak el tápozni majdnem két hónap után, eddig csak kalciumot kaptak a palánták. Zömök, erős palánták lettek, nem nyúltak, persze fényt is kaptak rendesen.

azért én ezt a "4-5 hétig", "60 napig" elegendő tápot fenntartásokkal kezelném, lévén például palántanevelés idejében megfelelő viszonyok mellett rengeteg tápot felvesznek. én nekem még nem sikerült túlzápoznom őket sosem, pedig a palántákat a legjobb plagronban nevelem, de simán megeszik mellé már az elejétől a heti 1 teljes adag grow tápot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.22. 06:43 

"azért én ezt a "4-5 hétig", "60 napig" elegendő tápot fenntartásokkal kezelném, lévén például palántanevelés idejében megfelelő viszonyok mellett rengeteg tápot felvesznek. én nekem még nem sikerült túlzápoznom őket sosem, pedig a palántákat a legjobb plagronban nevelem, de simán megeszik mellé már az elejétől a heti 1 teljes adag grow tápot."

Pedig így van. Tavaly a plagron lightmix+tápozáshoz képest most a Jó Föld mellett az első egy hónapban semmit nem kaptak a növények, és hibátlan, zömök palánták lettek, nem sárgultak, semmilyen hiány nem látszott (kalciumhiányos fodrozódás, de az volt tavaly is, kinövik). A negyedik hét után kezdtek a sziklevelek és az alsó levelek sárgulni, akkor kezdtem a tápozást.
http://www.florakft.hu/basacote.hu/Basacote_Flora.pdf

A további szakaszban persze én is maradok a tápozásnál.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csobolyo 2016.04.24. 23:15-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.22. 11:11 

Likes given: 2
Likes received: 4
Idézet:
"azért én ezt a "4-5 hétig", "60 napig" elegendő tápot fenntartásokkal kezelném, lévén például palántanevelés idejében megfelelő viszonyok mellett rengeteg tápot felvesznek. én nekem még nem sikerült túlzápoznom őket sosem, pedig a palántákat a legjobb plagronban nevelem, de simán megeszik mellé már az elejétől a heti 1 teljes adag grow tápot."

A Plagronban 1,5g/L a műtrágya mennyisége, a Jóföldben meg 3-4g/L 180 napos bomlású. Az ára meg nagyjából a harmada alatt. Magasan a legjobb a piacon árban és minőségben ha a Klasmann meg a Kekkila nem játszik. A growshopos termékek, köztük a Plagron sincs a nyomában.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.26. 10:35 

Sziasztok! Lehet elég amatőr kérdés, de most tervezem a végleges cserepükbe ültetését a paprikáimnak, és kicsit elbizonytalanodtam...összesen 24 tőről van szó, 10 literes konténerekbe szeretném rakni őket. A kérdés az az, hogy miben lenne a legjobb nekik? Lehet tisztán tőzegbe ültetni? Vagy azt virágfölddel kell keverni? A végleges földkeverékben is legyen perlit? A cserepeknek itt is lyukasnak kell lennie és az alján legyen agyaggranulátum? Összesen kb 200-250 liter közeg kell majd. Mehet együtt perlit és kókuszrost? Elolvastam már a teljes fórumot, de valahogy nem állt össze bennem a kép :) Köszi szépen a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.26. 20:40 

Likes given: 246
Likes received: 67
Szia! Ezt a tisztán tőzeg dolgot honnan szedted? Általános virágföld, vagy kerti föld, vagy erdei föld. Ezekhez adhatsz tőzeget, perlitet, kókuszrostot stb. igény szerint. Én az általános virághoz adok perlitet, 6 rész földhöz 1 rész perlit. Az edény természetesen alul lyukas, agyaggolyót tehetsz, de nem szentírás. Elég drága, aztán úgyis csak kidobod ősszel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.27. 10:30 

Joey írta:
Szia! Ezt a tisztán tőzeg dolgot honnan szedted? Általános virágföld, vagy kerti föld, vagy erdei föld. Ezekhez adhatsz tőzeget, perlitet, kókuszrostot stb. igény szerint. Én az általános virághoz adok perlitet, 6 rész földhöz 1 rész perlit. Az edény természetesen alul lyukas, agyaggolyót tehetsz, de nem szentírás. Elég drága, aztán úgyis csak kidobod ősszel.

Ezt a tisztán tőzeget sehonnan sem vettem, csak még tapasztalatlan vagyok, idén kezdtem bele a hobbikertészkedésbe :) Köszi a tanácsot!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.27. 18:57 

Likes given: 2
Engem meg az érdekelne, hogy a tisztán tőzeggel mi a baj?
Megannyi virágkertészetnek a legkülönbözőbb növényekhez jó, paprikának meg nem?
Az, hogy Kekkila vagy Klasmann mond valakinek valamit? Különösen azokat kellene érdekelnie akik szezononként +100 növényt tesznek cserépbe.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.27. 21:55 

Likes given: 40
Likes received: 33
Tisztán tőzegben is szépen fel lehet nevelni a paprikát, csak különösen nagy odafigyelést igényel a tápozása. Először ugye starter kell a növekedéshez aztán meg kálium-túlsúlyos a virágzáshoz és terméshez. Aztán lesz rajta sok szép műanyag paprika. Kb annyi természetes tápanyag lesz benne mintha megennénk egy diszperzites vödröt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.30. 14:34 

Karesz írta:
Tisztán tőzegben is szépen fel lehet nevelni a paprikát, csak különösen nagy odafigyelést igényel a tápozása. Először ugye starter kell a növekedéshez aztán meg kálium-túlsúlyos a virágzáshoz és terméshez. Aztán lesz rajta sok szép műanyag paprika. Kb annyi természetes tápanyag lesz benne mintha megennénk egy diszperzites vödröt.

Mit jelent a természetes tápanyag?
Ha marhatrágyából épít be nitrogént a paprika vagy vitaflorából te azt meg tudod különböztetni?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 210 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra