Pontos idő: 2018.09.18. 21:20

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Chili metszése
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 19:15 

Likes given: 108
Likes received: 156
Sultkolbasz írta:
Szerintetek egy ekkora növényt már vissza lehet vágni?

Kép

Ha szeretnéd, akkor igen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 20:29 

Likes given: 0 time
Likes received: 55
Sultkolbasz írta:
Szerintetek egy ekkora növényt már vissza lehet vágni?

Kép

vissza, de még felesleges. adj még neki 2-3 hetet és utána felülről az első elágazás fölött toppingolj.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 19:53 

Likes received: 3
Sziasztok.

Kb. 1 hete visszavágtam kényszerűségből(helyhiány) a palántáimat. Nagyon izgultam, mert ilyet életemben elösszőr csináltam, és féltem, hogy az eddigi munkám kárba vész, ha elrontok valamit. De úgy látszik alaptalan volt a félelmem, mert megjelentek a gyönyörű oldalhajtások a visszavágott chiliken. De azért remélem, nem csak az én amatőr szememnek tetszik ez, hanem tényleg nem rontottam el semmit.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 13:02 

Likes received: 15
Sultkolbasz írta:
Sziasztok.

Kb. 1 hete visszavágtam kényszerűségből(helyhiány) a palántáimat. Nagyon izgultam, mert ilyet életemben elösszőr csináltam, és féltem, hogy az eddigi munkám kárba vész, ha elrontok valamit. De úgy látszik alaptalan volt a félelmem, mert megjelentek a gyönyörű oldalhajtások a visszavágott chiliken. De azért remélem, nem csak az én amatőr szememnek tetszik ez, hanem tényleg nem rontottam el semmit.

Kép

Mennyi időt vártál az oldal hajtásokra ? Én is megmetszettem helyhiány miatt őket és most én is izgulok hogy jót tettem e vagy kárbavész 2 havi munkám velük. Illetve mennyi levelet hagytál rajtuk ? Mert én van ahol 2-3 at van ahol egy kicsit többet.

Jelenleg így néznek ki.
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 14:27 

Steci írta:
Sultkolbasz írta:
Sziasztok.

Kép

Mennyi időt vártál az oldal hajtásokra ? Én is megmetszettem helyhiány miatt őket és most én is izgulok hogy jót tettem e vagy kárbavész 2 havi munkám velük. Illetve mennyi levelet hagytál rajtuk ? Mert én van ahol 2-3 at van ahol egy kicsit többet.

Jelenleg így néznek ki.
Kép

2-3 nap alatt megindultak a hajtások. Én is 3-4 levelet hagytam rajtuk és mindeggyik levél tövénél előjöttek. Most kísérletezek a második kontingensel, nekik csak a hegyüket metszettem le. Kíváncsi vagyok az eredményre, ha ugyanúgy megindul minden levél tövénél a hajtás, akkor igazán bokros egyedek lesznek.

Jelenleg így néz ki az első csoport.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 18:19 

Likes given: 108
Likes received: 156
Tavaly én is félbe vágtam őket, idén azon kísérletezem mi van ha nem vágom őket vissza.

Amúgy a félbe vágástól nem lett semmi bajuk, gyorsan oldalhajtásokat növesztettek és 3 felé ágaztak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 18:48 

Likes received: 15
Hmm jól néz ki a képeken akkor kíváncsi leszek az eredményre. Majd teszek fel képet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 18:58 

Likes received: 55
tavaly én is hasonló módon vágtam meg őket, ha érdekel megnézheted az eredményeket a topikomban.
én amúgy azt szűrtem le belőle, hogy kicsit korai volt és túlságosan alul vágtam őket félben. általában magasabb korukban szokták, amikor már elágaztak Y-ban és minél fentebb. amúgy statisztikailag a félbevágott és nem félbevágottak között nem volt különbség termésben, sőt, a legjobban termő növényeim azok voltak, amiket nem piszkáltam.

amúgy azokat a leveleket amiket most meghagytál (2-3 db) nyugodtan vágd le, ha kibújtak az új generációs levelek, mert azok már sokkal vastagabbak és jobban fogják bírni a mechanikus hatásokat, amik a szabad ég alatt érik őket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 08:55 

Számomra idei év a kísérletezés jegyében telik, elsősorban szeretnék rájönni a gyakorlatban, miként tudnék erős egézséges, nagy növényeket nevelni, nem is a maximális terméshozam elérése vezérel, hanem, hogy kitapasztaljam a gyakorlatban azokat a dolgokat amit itt leírtatok. Késöbbiek során, ha már meg lesz az alap állomány, szeretnék megpróbálkozni a chili oltással és az átteleltetéssel is. Sajnos az idei évben elég korlátozva vagyok helyhiány miatt, túl alacsony a boxom, de nyáron tervbe van véve egy magasabb, egy 140 hosszú 60 széles 70 magas keltető nevelő box. Akkor már kicsit nagyobb mozgásterem lesz, a metszéssel kapcsolatban. Csak annyit tennék még hozzá, hogy a Vitaflóra eper tápoldat valami csoda, úgy húzza a növényeket, hogy még ilyet nem láttam. Ha meg lesz az új box, azt dokumentálni szeretném az elejétől fogva fényképekkel. És talán csinálok egy naplót is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.22. 08:39 

Likes given: 72
Likes received: 38
Sultkolbasz írta:
Számomra idei év a kísérletezés jegyében telik, elsősorban szeretnék rájönni a gyakorlatban, miként tudnék erős egézséges, nagy növényeket nevelni, nem is a maximális terméshozam elérése vezérel, hanem, hogy kitapasztaljam a gyakorlatban azokat a dolgokat amit itt leírtatok. Késöbbiek során, ha már meg lesz az alap állomány, szeretnék megpróbálkozni a chili oltással és az átteleltetéssel is. Sajnos az idei évben elég korlátozva vagyok helyhiány miatt, túl alacsony a boxom, de nyáron tervbe van véve egy magasabb, egy 140 hosszú 60 széles 70 magas keltető nevelő box. Akkor már kicsit nagyobb mozgásterem lesz, a metszéssel kapcsolatban. Csak annyit tennék még hozzá, hogy a Vitaflóra eper tápoldat valami csoda, úgy húzza a növényeket, hogy még ilyet nem láttam. Ha meg lesz az új box, azt dokumentálni szeretném az elejétől fogva fényképekkel. És talán csinálok egy naplót is.

A helyhiánnyal én is mindig bajban vagyok. Idén csináltam egy harmadik boxot is. Mind a 3 250x62x62. A gond az hogy állandóan kevés a helyem :D . Viszont van jelenleg egy komplett szoba amiben a növényeimet tartom. A boxokban nem csak chili van hanem már paradicsom kalocsai paprika meg egyéb növények is. A palánták ha már szép nagyok lesznek kikerülnek a boxból a szobába ahol már nem lesz mesterséges megvilágítás, viszont egész nap természetes fényben lesznek és állandó 26 fok. Viszont idén lehetősségem lesz kialakítani egy elég nagy téli kertet ahol az átteleltetést meg fogom tudni oldani. Mert az asszonnyal hadakozok állandóan :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra