Pontos idő: 2018.11.13. 20:18

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Chili metszése
HozzászólásElküldve: 2016.03.29. 17:22 

Likes given: 2
Likes received: 7
Nos, komoly ritkítást végeztem ma. Vágás közben a szívem szakadt meg, de azzal biztattam magam, hogy így remélhetőleg több lesz rajta a termés és erősebbek lesznek, később pedig a teleltetést is kifogják bírni. :) A paprikák tetejét, továbbá pár levelet levágtam, metszettem, hogy utat engedjek az oldalhajtásoknak (had bokrosodjanak :D ). Kontrollként meghagytam egyet a későbbi összehasonlításra.
Íme, így festenek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.07.06. 21:27 

Likes given: 4
Likes received: 2
A chili paprikámon (Trinidad Butch T.) már megjelentek az első virágkezdemények, (bár ez a képen nem igazán látszik). Azt szeretném kérdezni hogy nem korai még egy ekkora növénynél hogy virágot hozzon? Metszeni nem szeretném, mert így is félő hogy nem fog időben beérni. 2 naponta adok neki az eper zöldség tápoldatból.
kép

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Lunky 2016.08.06. 16:45-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.07.09. 22:09 

Likes given: 0 time
Likes received: 15
Lunky írta:
A chili paprikámon (Trinidad Butch T.) már megjelentek az első virágkezdemények, (bár ez a képen nem igazán látszik). Azt szeretném kérdezni hogy nem korai még egy ekkora növénynél hogy virágot hozzon? Metszeni nem szeretném, mert így is félő hogy nem fog időben beérni. 2 naponta adok neki az eper zöldség tápoldatból.
Kép

Én nem bántanám amik vannak virágok az elején leszoktam tépkedni őket. És mikor már nem bírok velük akkor hagyom had nőjenek. Egyébként az első virágokat ledobálja magától is :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.04.10. 21:15 

Likes given: 0 time
Likes received: 0 time
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy szerintetek kellene e már metszeni ezt a ring of fire palántát? Elég vékony szára van és a szél könnyen eldönti. Ha igen akkor hol vágjam vissza?

Köszönöm előre is.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 2 óra