Pontos idő: 2018.09.18. 21:23

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Locsolás
HozzászólásElküldve: 2015.06.18. 15:20 
Adminisztrátor

Likes given: 376
Likes received: 562
Nem mondanám biztosra, hogy az esővíz a legjobb. Mert a csapvízben sok olyan elem van amit, így nem kell pótolnod tápokkal. Hogy a forrásvized jó-e? Valóban nem mondható meg úgy, hogy nem mondod meg mik a paraméterei. Ha növényeid szeretik, akkor jó.

http://www.gabkochili.hu
GaBko Chili blog: http://gabkochili.blog.hu/
facebook: https://www.facebook.com/GaBkoChili

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.29. 12:53 

Likes given: 10
Likes received: 33
Még van vissza erős 2 hónap, mire ez aktuális lenne, de készülődni időben el kell kezdeni.

Olyan kérdésem lenne, hogy akik csepegtető öntözéssel oldják meg az esetleg egész hétre magára hagyott növények vízellátását, azok milyen módszert alkalmaznak? Tavaly is elég száraz volt a nyár, idén se várható változás ilyen téren. Én hetente valahogy kijutottam, de mindig kókadoztak szegények.

IBC tartály-os 'ejtő' módszer esetén milyen magasra kell helyezni a tartályt? Egy 1000 literes feketét sikerült szerezni, az egy hétig minimális nedvesítéssel kihúzni valahogy, de a nyomás biztosítása a fő kérdés.

Valami ilyesmi lenne a cél, hogy tényleg a vízmennyiség oda kerüljön, ahová szükséges.

Várom a tapasztalt bajtársak segítéségét! :)

"Most mahou shoujo save the day with the power of love. Nanoha saves the day with superior firepower."

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.31. 09:35 

Likes given: 1 time
Likes received: 9
Russel írta:
Még van vissza erős 2 hónap, mire ez aktuális lenne, de készülődni időben el kell kezdeni.

Olyan kérdésem lenne, hogy akik csepegtető öntözéssel oldják meg az esetleg egész hétre magára hagyott növények vízellátását, azok milyen módszert alkalmaznak? Tavaly is elég száraz volt a nyár, idén se várható változás ilyen téren. Én hetente valahogy kijutottam, de mindig kókadoztak szegények.

IBC tartály-os 'ejtő' módszer esetén milyen magasra kell helyezni a tartályt? Egy 1000 literes feketét sikerült szerezni, az egy hétig minimális nedvesítéssel kihúzni valahogy, de a nyomás biztosítása a fő kérdés.

Valami ilyesmi lenne a cél, hogy tényleg a vízmennyiség oda kerüljön, ahová szükséges.

Várom a tapasztalt bajtársak segítéségét! :)

Csepegtető szalaggal minimális nyomás is elég. Sík terepen néhány téglára is elég feltenni az IBC tartályt és így is teljesen kiürül. Egy öntözőautomatát célszerű rákötni, amin beállítható a napi öntözési gyakoriság, időpont, és az öntözési idő hossza.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.31. 13:01 

Likes given: 10
Likes received: 33
Köszönöm!

Tavaly már szemeztem EZZEL az eszközzel. Mindenképp olyat szeretnék, ami képes a sziget üzemre, és ez jónak tűnik szerintem. Ráadásul a beállítás is csak a tekergetős módszer, nem pedig valami bonyolultabb.

Persze ha valakinek van jobb ami bevált, szívesen várom a hozzászólását.

"Most mahou shoujo save the day with the power of love. Nanoha saves the day with superior firepower."

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.05.04. 18:53 

Likes given: 0 time
Likes received: 15
Valaki használt már ilyen fajta csepegtető cuccot mint ami a linkben van ? Jónak néz ki és árban is elég jó. Pár forint egy gomba + hozzá a szerelvények. Szabadföldi öntözésbe gondoltam így egy időzítővel megtudnám nekik oldani a napi adagot.

https://www.youtube.com/watch?v=tYz24CCu41c

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.05.05. 15:30 
Adminisztrátor

Likes given: 99
Likes received: 176
Steci írta:
Valaki használt már ilyen fajta csepegtető cuccot mint ami a linkben van ? Jónak néz ki és árban is elég jó. Pár forint egy gomba + hozzá a szerelvények. Szabadföldi öntözésbe gondoltam így egy időzítővel megtudnám nekik oldani a napi adagot.

https://www.youtube.com/watch?v=tYz24CCu41c

Nekem van hasonló, és tényleg tök jól működik. Egy pár dologra azért figyelni kell:

- kell egy rendes szűrő is a rendszerbe, különben gyorsan eltömődhetnek.
- meg kell tervezni a nyomást. A rendszer ágaihoz (hosszúság, keresztmetszet, stb.) meg a szivattyúdhoz méretezve. 1 Bar körül nyitnak ezek a gombák ha jól emlékszem, és van maximum értékük is, bár inkább a szerelvények adják ott már meg magukat. Amúgy pont az a jó bennük, hogy egyszerre nyitnak az adott nyomáson így ugyannyi víz fog az utolsó gombából is jönni, mint abból ami a legközelebb van a szivattyúhoz.
- kell hozzá egy rendes szivattyú (nem barkácsáruházas)
- Fagyot nem szeretik, így le kell engedned télen a rendszert és ki is szokták fújatni belőle a maradék vizet kompresszorral.
- Ha a tápoldatot is ezen keresztül adnád, akkor a direkt csepegtetőhöz való tápokat ajánlanak hozzá (szintén az eltömődés elkerülése végett). Lehet kapni pár fajtát ezekeből ithhon is. Ezek jellemzője, hogy közel 100%-ban feloldhatók vízben, nem maradnak szemcsék utána az oldatban. Illetve a jobbakba kevernek is valamit ha jól tudom ami megakadályozza, hogy pl. a kútvízből kiváló ásványi anyagok eltömíthessék a rendszert. Vagy legalábbis igyekszenek akadályozni.

Összességében jó cucc szerintem, eddig ezeket a hátrányokat észleltem:
- A nyestek/görények szeretik a kis fehér csöveket elrágcsálni :P Nekem csak idén télen elbántak vagy 20 db-al!
- azért annyira nem filléres a cucc. De a vízfogyasztásban takarékosabb, mintha szórófejjel locsolnál pl. Ha sok palántád van, hamar összeadódnak a költségek, szóval én egyáltalán nem mondanám olcsónak... Az ilyen izzadó tömlők, vagy fixen lyuggatott csepegetető szalagok/csövek stb. olcsóbbak, de pontatlanabbak is, tehát több vizet "pazarolnak".

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 2 óra