Pontos idő: 2018.11.13. 20:43

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fóliasátor, üvegház
HozzászólásElküldve: 2015.08.07. 19:50 

Likes given: 6
Likes received: 42
Sziasztok
Ha vett valaki a csapatból mini fóliasátrat, amit februárban akcióztak a Lidl és az Aldi-ban 15k áron, elmondaná róla a véleményét? Megérte? Bevált? Használható, vagy csak pénzkidobás?
Anno erősen foglalkoztatott a dolog, hogy vegyek egyet, de végül sokalltam az árát, de most leárazták nálunk az Aldiban 9990-re a megmaradt készletet és jövő szezonra nem lenne rossz egy ilyen?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.08.09. 21:57 
Adminisztrátor

Likes given: 376
Likes received: 562
Pampalini írta:
Sziasztok
Ha vett valaki a csapatból mini fóliasátrat, amit februárban akcióztak a Lidl és az Aldi-ban 15k áron, elmondaná róla a véleményét? Megérte? Bevált? Használható, vagy csak pénzkidobás?
Anno erősen foglalkoztatott a dolog, hogy vegyek egyet, de végül sokalltam az árát, de most leárazták nálunk az Aldiban 9990-re a megmaradt készletet és jövő szezonra nem lenne rossz egy ilyen?

Nekem palánták előnevelésére bevált. 16 nevelő tálca kényelmesen elfért benne. Így a naphoz szoktatás is megvolt, nem kellett aggódnom, hogy megégnek, mikor kiültetésre kerültek.

http://www.gabkochili.hu
GaBko Chili blog: http://gabkochili.blog.hu/
facebook: https://www.facebook.com/GaBkoChili

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.08.13. 23:51 

Likes given: 6
Likes received: 42
GaBko írta:
Pampalini írta:
Sziasztok

Nekem palánták előnevelésére bevált. 16 nevelő tálca kényelmesen elfért benne. Így a naphoz szoktatás is megvolt, nem kellett aggódnom, hogy megégnek, mikor kiültetésre kerültek.

Én is a palántáknak gondoltam, arra az időszakra amikor már nincsenek reggel fagyok, de a végleges kiültetés még korai lenne. Te mikor tetted ki a palántáidat ebbe a sátorba az idén?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.08.26. 08:57 

Likes given: 0 time
Likes received: 0 time
Sziasztok!
Olyan segítség kellene nekem hogy valaki letudnáe irni hogy hogyan kell habanero chili paprikát fóliában termeszteni!
A főbb kérdéseim:
Mikor kell vetni?
Mikor kell kiultetni?
Hogyan kell metszeni?
Milyen sűrűn hoz termést és kb. mennyit?

Meg ha úgy gondoljatok hogy van amit jo lenne tudnom róla légyszives azt is írjátok le!

Válaszokat előre is köszönöm! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.09.06. 19:24 
Adminisztrátor

Likes given: 376
Likes received: 562
chilipapper írta:
Sziasztok!
Olyan segítség kellene nekem hogy valaki letudnáe irni hogy hogyan kell habanero chili paprikát fóliában termeszteni!
A főbb kérdéseim:
Mikor kell vetni?
Mikor kell kiultetni?
Hogyan kell metszeni?
Milyen sűrűn hoz termést és kb. mennyit?

Meg ha úgy gondoljatok hogy van amit jo lenne tudnom róla légyszives azt is írjátok le!

Válaszokat előre is köszönöm! :D

Minden egyes kérdésedre van külön topic ahol már leírtuk a válaszokat részletesen! Jó olvasást!

http://www.gabkochili.hu
GaBko Chili blog: http://gabkochili.blog.hu/
facebook: https://www.facebook.com/GaBkoChili

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.01.11. 14:45 

Likes given: 9
Likes received: 63
Úgy néz ki, az idei szezonban lesz egy 40x12 méteres fóliám is a chiliknek. A sátortól 15 méterre van egy 14 m3-es tó, amit összesen 7 ér táplál 6,8 ph-s vízzel.
Az volna a kérdésem, hogy milyen sorközökkel, illetve tőtávolsággal szerencsés ültetni a fólián belül?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.01.17. 10:28 

Likes given: 2
Likes received: 3
Szerintem elsődlegesen a növény fajtája határozza meg a sorközt meg a tőtávolságot. Tavaly volt olyan paprikám ( Bohócsapka vagy Napolese Bell) ami mögött el tudtam bújni pedig 180 cm magas vagyok és a szél sem fúj el. Vagy ott van a Joes Long Cayanne ami kisebb az elöbb emlitettnél de még mindég nagyobb a tér igénye. A méreg erős fajtákból mint a Bhut Jolokia meg Trinidad család már sürübben ültethető. Meg vállalod e azt amit a Sárréti Bogár Márk írt Facebookon a szüret idején, hogy hason kuszva csúszva mennek a sorok között szüretelni hetente többször is. Ezek mind fontos tényezők lehetnek. A tavadat azt irigyelem Tőled. Stabil vizhőmérséklet, garantált klórmentes, és legfőképpen vízóramentes. Chilire fel :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.01.19. 13:21 

Likes given: 9
Likes received: 63
Roberto60 írta:
Szerintem elsődlegesen a növény fajtája határozza meg a sorközt meg a tőtávolságot. Tavaly volt olyan paprikám ( Bohócsapka vagy Napolese Bell) ami mögött el tudtam bújni pedig 180 cm magas vagyok és a szél sem fúj el. Vagy ott van a Joes Long Cayanne ami kisebb az elöbb emlitettnél de még mindég nagyobb a tér igénye. A méreg erős fajtákból mint a Bhut Jolokia meg Trinidad család már sürübben ültethető. Meg vállalod e azt amit a Sárréti Bogár Márk írt Facebookon a szüret idején, hogy hason kuszva csúszva mennek a sorok között szüretelni hetente többször is. Ezek mind fontos tényezők lehetnek. A tavadat azt irigyelem Tőled. Stabil vizhőmérséklet, garantált klórmentes, és legfőképpen vízóramentes. Chilire fel :)

A fajták:
Carolina Reaper. Chocolate Bhutlah. Trinidad Moruga Scorpion Red/Chocolate/Yellow. Bhut Jolokia Red/ Yellow/Purple. Red, Chocolate, Red Savina Habanero.

Ha kell, kúszok mászok....
De a legideálisabb távolságot keresem. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.01.26. 17:15 

Likes given: 13
Likes received: 45
Sziasztok!
Aki mindenféle mini üvegházban szeret palántázni, esetleg kókusztablettában, vagy egyéb pl. lebomló cserépben, vagy mini üvegházakban, de földes fiókos tálcában, az ne várjon az Aldis, Lidl-is akciókra. Ma láttam 5-6 félét a budaörsi OBIban. Volt nyitható tetős, kókusz tablettás, 8 db-ostól, 36 db-osig.
Szóval körül lehet nézni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.01.26. 17:19 

Likes given: 13
Likes received: 45
vizhordo írta:
Sziasztok!
Aki mindenféle mini üvegházban szeret palántázni, esetleg kókusztablettában, vagy egyéb pl. lebomló cserépben, vagy mini üvegházakban, de földes fiókos tálcában, az ne várjon az Aldis, Lidl-is akciókra. Ma láttam 5-6 félét a budaörsi OBIban. Volt nyitható tetős, kókusz tablettás, 8 db-ostól, 36 db-osig.
Szóval körül lehet nézni.

Kép
Kép

Tapatalk-kal küldve az én D6503-el

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra