Pontos idő: 2018.09.18. 22:12

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Átültetés
HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 07:24 

Likes given: 72
Likes received: 38
Joe írta:
Napot!
Kérdésem a következő lenne, mert kissé elbizonytalanodtam:
hely dilemma miatt 104 "lukas" kis (kb gyűszűnyi cserepek) tálcában keltettem a magokat jan végétől/feb .elejétől.
Majd két lomblevelesen a kb 10 napja átültettem őket mert a gyökerük szépen beszőtte a gyűszűket. 28db os (7x7cm es cserepekből álló) tálcába, ill egy 40 db.os tálcába (ennek kissebbek 5x5 a cserepei) kerültek, szépen világítgatom őket, stb...
Sok változást még nem látok, gondolom a mélyben gyökérre dolgoznak, de kezdek kissé majrézni, hogy ez a méret elég-e kiültetésig?
(mostani cserépméretnek kb.egy tejfölösdobozt ill. a kissebben tejfölös doboz 2/3-át kell elképzelni).
Ha nem lenne elég, mikor célszerű átültetni, illetve nem aggályos-e, hogy egy esetleges újra átültetésnél ismét lassulhat a story némi időt ,mire akklimatizálódnak az új cseréphez vagy nem tudom mennyire tesz jót nekik egy újabb vegzálás kiültetés előtt.
(Szabadföldbe tervezem kiültetni őket majd véglegesen, eddig ilyen kérdés nem merült fel mert kezdetektől nagyobbakba (0,5l müa. korsó) ültettem mindig, mert jobban volt hely .)

Ha kibújtak a földből én 3 decis poharakba ültettem át, de április elején átkerülnek még fél literes
poharakba kiültetésig. Én személy szerint jobbnak látom 2x átültetni a palántákat. Tehát ami neked van az kicsi lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 07:40 

Likes given: 95
Likes received: 26
Joe írta:
....
Ha nem lenne elég, mikor célszerű átültetni, illetve nem aggályos-e, hogy egy esetleges újra átültetésnél ismét lassulhat a story némi időt ,mire akklimatizálódnak az új cseréphez vagy nem tudom mennyire tesz jót nekik egy újabb vegzálás kiültetés előtt.
(Szabadföldbe tervezem kiültetni őket majd véglegesen, eddig ilyen kérdés nem merült fel mert kezdetektől nagyobbakba (0,5l müa. korsó) ültettem mindig, mert jobban volt hely .)

Majdnem biztos, hogy a szabadföldi kiültetésig lesz még egy köröd az átültetéssel. De ne aggódj, az átültetés a már kifejlett, erős növényeknek már nem akkora stressz, egyáltalán nem fognak visszamaradni a fejlődésben.
Tavaly csináltam egy január elsejei vetést, hasonló problémával szembesültem, alig tudtam hova tenni a már nagyon fejlett palántákat. Viszont később (talán már júniusra) semmiben nem volt különbség az 1-1,5 hónappal később vetettekkel, azok gyakorlatilag utolérték az első köröseket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 09:05 

Likes given: 1 time
Likes received: 5
Sejtettem, hogy kapufa a meret de olyan jo lett volna ha azt mondjatok "nem az". :)
Kovetkezo korben 9x9 cserep eleg lesz szerintetek vagy mas meretet javasoltok (esetleg gazdasagosabb megoldas mua.pohar ilyesmi)?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 11:36 

Likes given: 10
Likes received: 33
Mivel sokan sokfelé lakunk és termesztünk, ezért ez inkább csak érdekesség:

http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Vodrok__Ulteto__palantazo_vodor__kontener_tobb_meretben_akcio_21342681.htm?first=1

Viszont ha pécsi, esetleg környékbeli gondolkozik ilyen beszerzésén, és esetleg valahogy el lehet hozatni onnan én beszállnék a dologba :D

"Most mahou shoujo save the day with the power of love. Nanoha saves the day with superior firepower."

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 12:02 

Likes given: 2
Likes received: 3
Malacka írta:
Joe írta:
Napot!
Kérdésem a következő lenne, mert kissé elbizonytalanodtam:
hely dilemma miatt 104 "lukas" kis (kb gyűszűnyi cserepek) tálcában keltettem a magokat jan végétől/feb .elejétől.
Majd két lomblevelesen a kb 10 napja átültettem őket mert a gyökerük szépen beszőtte a gyűszűket. 28db os (7x7cm es cserepekből álló) tálcába, ill egy 40 db.os tálcába (ennek kissebbek 5x5 a cserepei) kerültek, szépen világítgatom őket, stb...
Sok változást még nem látok, gondolom a mélyben gyökérre dolgoznak, de kezdek kissé majrézni, hogy ez a méret elég-e kiültetésig?
(mostani cserépméretnek kb.egy tejfölösdobozt ill. a kissebben tejfölös doboz 2/3-át kell elképzelni).

Ha kibújtak a földből én 3 decis poharakba ültettem át, de április elején átkerülnek még fél literes
poharakba kiültetésig. Én személy szerint jobbnak látom 2x átültetni a palántákat. Tehát ami neked van az kicsi lesz.

Én tavaly 8x6 tálcában ültettem 2-3-4 magot. Idén a tavalyi csereberével szereztem 11x6 os tálcát amibe 1 mag került helyenként. Elsőre 1 dl poharakkal lettek megkínálva átültetéskor és majd a következő lépcső a chilinek a 3 dl a paradicsom meg egyből 0,5 l kap.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 13:32 

Likes given: 3
Likes received: 6
Sziasztok!
Ma visszametszettem az átteleltetett paprikákat, és elkezdtem szoktatni őket a naphoz.
Szeretném majd átültetni nagyobb cserépbe, az lenne a kérdésem, hogy mikor lenne ezt célszerű? És ha átültetem akkor a gyökérzetet is vágjam majd vissza? Illetve tápozni mikortól kellene?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.04. 15:44 
Adminisztrátor

Likes given: 376
Likes received: 562
ivan írta:
Sziasztok!
Ma visszametszettem az átteleltetett paprikákat, és elkezdtem szoktatni őket a naphoz.
Szeretném majd átültetni nagyobb cserépbe, az lenne a kérdésem, hogy mikor lenne ezt célszerű? És ha átültetem akkor a gyökérzetet is vágjam majd vissza? Illetve tápozni mikortól kellene?

Ha átülteted, akkor friss föld miatt egyelőre nem kell tápozni. Én nem szoktam visszavágni a gyökereket.

http://www.gabkochili.hu
GaBko Chili blog: http://gabkochili.blog.hu/
facebook: https://www.facebook.com/GaBkoChili

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 2 óra