Pontos idő: 2018.11.15. 18:38

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Átültetés
HozzászólásElküldve: 2015.04.12. 09:57 

Likes given: 268
Likes received: 660
sakhalin írta:
10 fok alatt semmiképpen.
Kb egy hét-két és eljön az ideje a kint maradásnak.
https://www.idokep.hu/30napos

Jó lesz az egy hónapnak is, a fagyosszentek elteltével ültetünk ki minden fagyérzékeny növényt. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.12. 12:28 

Likes given: 7
Likes received: 15
:) oké, köszi!
Akkor még sajna cipekednem kell
csak az a fránya szél ne fújna annyira

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.12. 18:20 
Adminisztrátor

Likes given: 376
Likes received: 562
Emberek! Ész érveket legyetek szívesek felhozni, ne a másik tapasztalatát firtatni. Én kíváncsi vagyok mindenki véleményére. Én pl. a teleltetett chilijeim már kiraktam és köszönik szépen semmi bajuk nincs a egy pár fokban sem. A kis palántáim meg még eszembe nem jutna kivinni, míg tartósan nem lesz 10 fok körül éjszaka. Ez meg nem dátum függő, hanem hőmérő. Persze, ha kiülteted őket, akkor rohadt nehéz visszavinned őket a lakásba, ha jön egy fagyosabb éjszaka áprilisban. De szerintem ez a topic sem erről szól igazán. Kicsit elmentünk Offba, így csináltam egy külön topicot a témának! :)

http://www.gabkochili.hu
GaBko Chili blog: http://gabkochili.blog.hu/
facebook: https://www.facebook.com/GaBkoChili

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.19. 12:38 

Likes given: 12
Likes received: 0 time
Sziasztok!

Én még új vagyok itt, idén vágtam bele a chili termesztésbe, és lenne pár kérdésem a cserép méretekkel kapcsolatosan.

Olvasgattam a hozzászólásokat, azt látom, hogy sokan a 10-12l-es cserepeket ajánljátok a végleges állapothoz (már ha nincs szabadföldi ültetésre lehetőség).
Azt nem értem viszont, honnan lehet tudni, melyik fajtának mekkora a helyigénye? Esetleg jelzi valahogy a növény, hogy "telenőtte" a helyét?

A palánták levélméretéből lehet következtetni, mekkorára fog megnőni az adott növény? Esetleg igaz a chilikre is, mint a fáknál, hogy az ágak mennyiségéhez hasonló a gyökérzet kiterjedése?

Mennyire mérvadó az a méret, amit interneten itt-ott lehet találni az adott kifejlett chilinövény méreteiről? Esetleg tudtok ajánlani ilyen -megbízhatóbb- adatbázist?

Előre is köszi a válaszokat! :)
Üdv!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.09.19. 13:02 

Likes given: 123
Likes received: 97
Én idén , a 2. szezonomban, kezdtem el komolyabban foglalkozni a chili termesztésével. Ebből adódóan még sok a tanulnivaló és az elkövetett hiba is, pl. az átültetésnél :oops: Ezt most, szezon vége felé látom, mivel elég kis cserepekbe tettem a növényeimet (2,5-3-5 l), és többnek a gyökere átnőtt a cserép alsó lyukain. Sokuk igényelt volna 10-12 l-es edényt, de még így is tisztességes méretűre nőttek, pl. Carolina Reaper. Jövőre 12 l-es vödrökbe fogok ültetni, találtam is egy oldalt, ahol elég kedvező áron adják: http://muanyagbolt.hu/ Akinek van elég helye, ültessen minél nagyobb edénybe, még a kisnövésű fajtákat is :geek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.09.20. 13:58 

Likes given: 121
Likes received: 35
schelly írta:
Én idén , a 2. szezonomban, kezdtem el komolyabban foglalkozni a chili termesztésével. Ebből adódóan még sok a tanulnivaló és az elkövetett hiba is, pl. az átültetésnél :oops: Ezt most, szezon vége felé látom, mivel elég kis cserepekbe tettem a növényeimet (2,5-3-5 l), és többnek a gyökere átnőtt a cserép alsó lyukain. Sokuk igényelt volna 10-12 l-es edényt, de még így is tisztességes méretűre nőttek, pl. Carolina Reaper. Jövőre 12 l-es vödrökbe fogok ültetni, találtam is egy oldalt, ahol elég kedvező áron adják: http://muanyagbolt.hu/ Akinek van elég helye, ültessen minél nagyobb edénybe, még a kisnövésű fajtákat is :geek:

Szerintem ha 20 literesbe ülteted akkor is sanszos, hogy telenövi a cserepet.
Én idén 16 literes diszperzites vödörbe ültettem. Szerintem tökéletes erre a célra és "csak" egy festő ismerős kell a beszerzéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.09.20. 15:56 

Max írta:
schelly írta:

Szerintem ha 20 literesbe ülteted akkor is sanszos, hogy telenövi a cserepet.
Én idén 16 literes diszperzites vödörbe ültettem. Szerintem tökéletes erre a célra és "csak" egy festő ismerős kell a beszerzéséhez.

Hát igen, pláne a nagy növésűek fonják tele az edényüket. A festékes vödör még nagyobb, még jobb lehet. Gondolom, a tieid szép nagyra nőttek ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.09.21. 22:34 

Likes given: 121
Likes received: 35
Hát igen, pláne a nagy növésűek fonják tele az edényüket. A festékes vödör még nagyobb, még jobb lehet. Gondolom, a tieid szép nagyra nőttek ;)[/quote]
Eléggé! :mrgreen:
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.09.22. 10:30 

Ilyen sövényt még nem láttam, de tetszik! Jövőre én is megcsinálom :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 07:14 

Likes given: 1 time
Likes received: 5
Napot!
Kérdésem a következő lenne, mert kissé elbizonytalanodtam:
hely dilemma miatt 104 "lukas" kis (kb gyűszűnyi cserepek) tálcában keltettem a magokat jan végétől/feb .elejétől.
Majd két lomblevelesen a kb 10 napja átültettem őket mert a gyökerük szépen beszőtte a gyűszűket. 28db os (7x7cm es cserepekből álló) tálcába, ill egy 40 db.os tálcába (ennek kissebbek 5x5 a cserepei) kerültek, szépen világítgatom őket, stb...
Sok változást még nem látok, gondolom a mélyben gyökérre dolgoznak, de kezdek kissé majrézni, hogy ez a méret elég-e kiültetésig?
(mostani cserépméretnek kb.egy tejfölösdobozt ill. a kissebben tejfölös doboz 2/3-át kell elképzelni).
Ha nem lenne elég, mikor célszerű átültetni, illetve nem aggályos-e, hogy egy esetleges újra átültetésnél ismét lassulhat a story némi időt ,mire akklimatizálódnak az új cseréphez vagy nem tudom mennyire tesz jót nekik egy újabb vegzálás kiültetés előtt.
(Szabadföldbe tervezem kiültetni őket majd véglegesen, eddig ilyen kérdés nem merült fel mert kezdetektől nagyobbakba (0,5l müa. korsó) ültettem mindig, mert jobban volt hely .)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra