Pontos idő: 2018.11.16. 03:29

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mag lelőhelyek
HozzászólásElküldve: 2014.12.12. 10:57 

Likes given: 1 time
Likes received: 0 time
Semillastól múlhéten érkeztek meg a magok, amiket rendeltem, 1 hét alatt itt voltak.Minden rendben lezajlott a rendelés folyamán.Először rendeltem tőlük, úgyhogy a kelési arányról és a növényekről nem tudok nyilatkozni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.12.12. 19:26 

Likes given: 33
Likes received: 53
SirMorlock és GaBko:

Gondoltam arra is, hogy a spam könyvtárba tette az e-maileket, amelyeket írtam, ezért Google+on is írtam neki, de válasz onnan sem jött. Két e-mail címről írtam így is. Először és utoljára rendeltem ettől az embertől. Vagyis nem rendeltem...
Tudom én is, hogy milyen az, amikor nem az a fajta növény fejlődik, amelyért fizettem.
Az első magrendeléseimet még vaterán rendeztem. 10 szellemcsilit rendeltem, 8 kikelt ebből 4 volt ténylegesen szellemcsili.
Aztán a későbbiekben innen rendeltem.
http://www.chileseeds.co.uk/hot_chili_pepper_seed.htm
Teljesen megvoltam elégedve a magokkal és a postázással is.
A következő évre (2015) a magokat a pepperseeds.eu-ról rendeltem.
Lassan meg kell, hogy érkezzen mind a 60 db.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.12.12. 20:41 
Adminisztrátor

Likes given: 99
Likes received: 176
Hát igen, az aukciós oldalakkal vigyázni kell...Na mindegy, úgyis mindenki onnan rendel ahonnan jól esik, a lényeg, hogy legyen mit elvetni a 2015-ös szezonra! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.12.16. 20:02 

Likes received: 4
Üdv!

Lassan szeretnék magokat szerezni a következő szezonra. Jolokia, Carolina Reaper, sárga és csoki habanero a terv. A kérdés a honnan? Az általatok ajánlott semillas, fataliseeds, stb elég drága. :/ Ha azt mondjátok mindenképpen megéri több ezret áldozni magokra, akkor elgondolkozom rajta, de tavaly pl a premier_seeds_direct-től rendeltem ebay-en és korrekt volt a portéka. Esetleg érdemes cserélgetni egymással, vagy az valószínűleg nem tiszta genetikailag?

A környezetemben főleg a jolokia szósz jött be az embereknek, az illik a paprikásokhoz, pörköltekhez. A sárga habaneronak nagyon erős gyümölcsös íze van, ami pl halászlébe téve eléggé elüt. :/ A fatalii is hasonló karakterű? A reaper milyen ízű? Ahhoz még nem volt szerencsém, de kíváncsi vagyok. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.12.17. 13:56 
Adminisztrátor

Likes given: 99
Likes received: 176
Osynho írta:
Üdv!

Lassan szeretnék magokat szerezni a következő szezonra. Jolokia, Carolina Reaper, sárga és csoki habanero a terv. A kérdés a honnan? Az általatok ajánlott semillas, fataliseeds, stb elég drága. :/ Ha azt mondjátok mindenképpen megéri több ezret áldozni magokra, akkor elgondolkozom rajta, de tavaly pl a premier_seeds_direct-től rendeltem ebay-en és korrekt volt a portéka. Esetleg érdemes cserélgetni egymással, vagy az valószínűleg nem tiszta genetikailag?

A környezetemben főleg a jolokia szósz jött be az embereknek, az illik a paprikásokhoz, pörköltekhez. A sárga habaneronak nagyon erős gyümölcsös íze van, ami pl halászlébe téve eléggé elüt. :/ A fatalii is hasonló karakterű? A reaper milyen ízű? Ahhoz még nem volt szerencsém, de kíváncsi vagyok. :)

Szia!

Ha nem akarsz költeni rá, akkor mindenképpen érdemes cserélgetned. Nem biztos, hogy kereszteződtek, de ha igen, akkor is jó eséllyel nagyon hasonlítani fog a szülőjére, maximum picit más színe vagy formája lesz, de csípősségében nem nagyon lesz különbség, ha Chinenséről van szó. Persze mindig benne van a pakliban egy-egy olyan kereszteződés, amitől egész más lesz, de ez ritka. Ha Annuum-ról van szó, ott inkább érdemes óvatosnak lenni, mert nagyon különbözőek az egyes fajták, és sok a csípmentes közöttük.

Ja! A Fatalii kifejezetten gyümölcsös ízű, tehát ha ezt akarod elkerülni akkor nem ajánlom. Pedig amúgy szerintem nagyon finom ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.12.18. 22:21 

Likes received: 4
Köszönöm a választ! Akkor, ha jól értem a habanero, jolokia, reaper, fatalii esetében jobb a helyzet. :P

Szeretem a gyümölcsös ízt, húsokra, szendvicsekbe nagyon finom. Csak muterom lett nagy jolokia szósz-fan. :twisted:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.12.29. 16:48 

Végül megérkezett a válasz a semillas-tól. Jobb későn, mint soha.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.12.30. 00:00 

Likes given: 0 time
Likes received: 12
Sziasztok!

Mindenkinek bátran ajánlom a semillas.de és a pepperseeds.eu oldalakat.

A pepperseeds-ről már többször rendeltem. Nagy a választék, korrektek és gyorsak (Szállítási költség van: 2.75 euro). 1 hét alatt megjöttek a magok. A csomagolás igényes, a kis csomagokban 10 mag helyett 11-12 db van. Plusz pozítivum még, hogy 1 ajándék fajtát is szoktak adni (idén 11 mag Trinidad Scorpion Butch Taylor Red-et kaptam) és jelölőket. A kelési arány 85% körül volt, igaz az én hibámból kifolyólag, lehetett volna jobb is! De majd a következő szezon :)

A semillas-ról idén rendeltem először. Itt is hatalmas a választék, árban szerintem az egyik legjobb. A szállítás 15 euro feletti vásárlás esetén ingyenes az alatt pedig 2 euro. Nagyobb mennyiségű Trinidad Moruga Scorpion Red-re volt szükségem ezért írtam is egy e-mailt mert az oldalon fel volt tüntetve, hogy rendelésenként maximum csak 20 magot lehet vásárolni. Szimpi volt, hogy az e-mailemre szinte azonnal válaszoltak, gond nélkül megrendelhettem egyszerre a nagyobb mennyiséget. A csomag 2 hét alatt érkezett meg, gondolom közrejátszott a Karácsony is… A kelési arányról majd csak jövőre tudok beszámolni, de az eddigi hozzászólók tapasztalataiból kiindulva nem lesz probléma. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.12.30. 10:45 

Likes given: 268
Likes received: 660
A Pepperseed, tényleg jó.Velem is reklámoznak ;-) én is onnan szoktam rendelni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.12.30. 14:31 

A Pepperseedről még én nem hallottam rosszat.
Kép

A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Stroke 2015.01.19. 17:19-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra