Pontos idő: 2018.11.14. 15:53

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: CsupiChili
HozzászólásElküldve: 2015.02.12. 09:30 

Likes given: 284
Likes received: 701
Csupi003 írta:
4. Hét
A fenti polcon lévő melegítőt lekapcsoltam, nem jött már elő semmi, alul egy kivételével szépen nőnek. Még 1-2 hétig a kisebb méretű pohárban maradnak. Szerintetek kell már ilyenkor is tápozni vagy ráérek még vele ?

Kép

Ráér meg 1-2 hetet biztosan.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.02.18. 14:58 

Likes given: 13
Likes received: 93
Ha jól számolom 5. hét. Chilik jól vannak az alsó polcon, a felsőn pedig újra bekapcsoltam a fűtést mert elvetettem paradicsom és különböző fűszernövény magokat még vasárnap. Már tegnap este a bazsalikom illetve egy-két paradicsom előjött.
Nem bírtam tovább és adtam egy nagyon kis mennyiségű Chilli Focust a paprikáknak és szerintem jó hatással volt rájuk mert mintha jobban nőnének. Hétvégén ha lesz idom jöhet az átültetés csak még nem tudom, hogy érdemes-e kétdecisbe áttenni őket vagy rögtön jöhet a félliteres.
A paprikák és a előbújt paradicsomok:
Kép
Indigo Rose paradicsom: Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: CsupiChili
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 18:39 

Sziasztok!
Ma sikerült 24 darabot átültetni a nagyobbak közül, fél literes poharakba. Ebben még elég sokáig el fognak férni. Megpróbáltam őket egy polcra bezsúfolni, de 12 még így is az alsó polcra került a paradicsomokkal együtt. A hétvégén átültetem a többit is, akkorra már remélhetőleg elkészül az új polc is.
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.02. 13:53 

Sziasztok!
Hétvégén sikerült átültetnem az összes paprikát fél literes poharakba( 2 kivételével mert nyílván elfogyott, ezek mentek 2dl-be). Amiket korábban átültettem nagyon látványosan elkezdtek nőni gondolom a jobb minőségű földnek is köszönhetően.
Kép
Szintén elkészült a másik boxom, amibe teszt jelleggel led szalagokat tettem, és van bent pár növény(paprika, paradicsom, sáfrányos szeklice). Csütörtök óta vannak bent eddig nem tapasztaltam semmi negatív változást, kíváncsi leszek, hogy fogják bírni. Ha nem válik be máshol úgyis kellene fog a szalag. Kép
Amúgy a ledről annyit hogy 5730-ás, ip65-ös, hidegfehér és eléggé melegszik. Emiatt alu profilokat vágtam be arra ragasztottam így ez biztosítja a hűtést. 2,5m használtam fel ez 30w-ot fogyaszt. Az 5 méter 12$-volt, a 60w-os táp pedig 7$. Közben megérkeztek a magok Dubaiba is, nemsokára ott is elkezdődik a szezon. Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 14:14 

Sziasztok!
Szépen nő a brigád:
Kép
Érdekes, hogy az Aji Ethiopian Fire mennyivel nyúlánkabb mint a többi: Kép
És van egy potyautas, fogalmam sincs mi lehet.
Kép
Paradicsomok pedig kezdik lekörözni a paprikákat:
Kép
És így a végére. A Led-és megoldás mellé nagyon gondolkozom plusz fényforráson. Ő lenne az: http://www.aliexpress.com/item/10w-led- ... 56513.html . 10w full spektrum. Ebből szerintem kettő kéne, csak még gondolkozom, hogy kéne rögzíteni mivel hűtőborda is kell hozzá illetve jó lenne ha ma bejönne a tippmixem, hogy legyen miből megvenni :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.05. 20:34 

Likes given: 246
Likes received: 67
Meg vegyél hozzá frankó áramgenerátoros meghajtót, mert csak a füst fog kijönni belőle, nem a full spektrum! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.05. 20:56 

Likes given: 284
Likes received: 701
Joey írta:
Meg vegyél hozzá frankó áramgenerátoros meghajtót, mert csak a füst fog kijönni belőle, nem a full spektrum! :)

LoL - ezen jót röhögtem :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.05. 21:57 

Likes given: 1 time
Likes received: 9
Csupi003 írta:
És így a végére. A Led-és megoldás mellé nagyon gondolkozom plusz fényforráson. Ő lenne az: http://www.aliexpress.com/item/10w-led- ... 56513.html . 10w full spektrum. Ebből szerintem kettő kéne, csak még gondolkozom, hogy kéne rögzíteni mivel hűtőborda is kell hozzá illetve jó lenne ha ma bejönne a tippmixem, hogy legyen miből megvenni :)

Sziasztok!

Én is ilyet használok, de hidegfehéret. 50W led+meghajtó 3.500HUF ebay-ről.
Elvileg 5000Lumen, 120 fokos sugárzási szögben.
Kukáztam hozzá egy alu hűtőbordát egy selejtes pc-ből amire felpattintottam egy hozzá való 5cm-es ventit és kész is. Kicsit zúg ugyan, de nem a palánták mellett alszom és zárt ajtónál már nem hallani.
A led és a hűtőborda közé hővezető ragasztó vagy paszta kell. 300HUF bármelyik PC boltban.
Próbáltam 12V helyett 9V-al hajtani a ventit a kisebb zaj miatt, de a led úgy már túlmelegedett. Akkor kielégítő a hűtés, ha a led közepének a hőmérséklete nem emelkedik 80Celsius fölé.

Üdv, Tamás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.11. 18:46 

Sziasztok!
Megvettem a ledeket, jelenleg épp gyártják... Úgyhogy még legalabb 2 hét mire megérkezik. És először kipróbáltam az előcsíráztatást a következő fajtákon:11 japapeno, 6 orange habanero, 6 Cayenne, 1 numex twilight. Router mellett van egy kis szekrényben, folyamatos 26 fok mellett CD tokokban. Páron mar látszik, hogy kezd előbújni belőle valami.

Eközben a társaság:
Felső polc:

Kép

Alsó polc:

Kép

Paradicsomok, már kéne egy ültetés nekik:

Kép

És a másik box (még mindig teszt alatt):

Kép

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.18. 18:23 

Sziasztok!
Minden rendben van nagyon nőnek, már a locsolás is elég nehezen meg úgy, hogy legalább a fele a ne a polcra menjen.
Viszont ma emeltem ki egyet a CFL-es polcból:

Kép

Kép

Kép

Eléggé furcsa leveleket hozott és még féloldalas is. Van valakinek ötlete mi baja lehet ?

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra