Pontos idő: 2018.11.14. 14:53

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Schelly 2015
HozzászólásElküldve: 2015.10.18. 22:05 

Likes given: 123
Likes received: 97
A mai napig gyüjtöttem a termést, hogy ne kelljen sokszor kis mennyiségeket főzni. Ennek az lett az eredménye, hogy a szószos topic 1. oldalán olvasható receptben olvasható chilimennyiség 12-szerese jött össze :shock: A szósz tavaly már bevált, így a habanerókból (orange, white, red, manzano, chocolate, tropical red és yellow, lemon, illetve fatalii) idén is ezt főztem meg. Elkezdtem összeszedni a hozzávalókat, és rájöttem, hogy idén mindenki ezt kapja karácsonyra :lol: A lábast is elnéztem, szerencsére a 10 l-es mellett volt egy kb. 20 l-es. Amikor már ez is színültig volt, és még nem volt benne minden, jött a 35 l-es fazék 8-) Mire minden belekerült, tele lett ez is! Ekkor már azon agyaltam, hogy miért vettem csak 12 db 720 ml-es üveget :?: Szerencsére találtam még, végül kb. 20 üveggel töltöttem... :roll: Az íze jó lett, most a családot sem gázosítottam el, cserébe a napon fele ráment, de idén tuti nem fogy el tél közepén a csemege :mrgreen:

Kép

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.11.22. 12:44 

Lassan teljesen véget ér az idei szezonom, tegnap leszedtem a kint maradt növényekről az összes használható termést. Az érettebbekből lesz egy vegyes, nyers darálmány, a zöldebbeket meg besavanyítom. Kb. 2 hete megcsináltam az első nyers szószt a legdurvább papreszokból. Ütős lett: 20 deka chili (moruga red és yellow, trinidad douglah, dorset naga, bhut jolokia red és yellow, carolina reaper) +5% só +15% almaecet :mrgreen: Még a kandírozott chili receptjével kacérkodom, talán az is elkészül karácsonyi édességnek 8-) Remélem, sikerül az idei teleltetés, de azért megszedtem a magokat, tuti ami tuti :geek:

Így, a szezon végén, több tapasztalattal már könnyebb a következő szezon megtervezése. Levontam a tanulságokat a saját hibáimból, és jövőre finomítok a "technológián". Csíráztatás kb. ugyanúgy, mint idén, talán kicsit hamarabb kezdem. A tápozáson viszont változtatok, valamelyik komolyabb tápcsaládot fogom használni, pl. Ferticare. A fajták számát redukálni fogom, mert értelmetlen ennyiféle chilit tartani, sok hasonló van köztük íz és erősség szempontjából. Inkább kevesebb fajtából több tövet fogok ültetni, amikkel tudom, mit lehet kezdeni. A következő betakarítás után nem fogok ennyit várni a felhasználással, mert idén a termés egy részét már nem tudtam felhasználni, mire mind beért. Inkább kipróbálom a fagyasztást, ha úgyis szósz lesz belőle, talán nem árt a paprikának.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.01.28. 18:37 

A mai nappal megkezdődött az idei szezonom :D Magok beáztatva, aztán mennek csírázni. Kíváncsiságból beáztattam a tavaly összegyűjtött, hűtőben tárolt magokból is párat, hátha lesz belőlük valami ;) Idén már jóval kisebb a fajták száma, de fajtánként több tövet szeretnék nevelni, inkább az erősebbekből, és most nem a mennyiség, hanem a minőség lesz az elsődleges :!:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.06.20. 19:32 

Rég nem írtam már a naplóba, most pótolom:

Hosszas agyalás után a Gazdabolt szigetszentmiklósi telephelyén vettem Ferticaret, kókuszrostot, meg korábban 12 literes vödröket, és a telet túlélt 4 növényemet kókuszrosttal kevert, rostált erdei talajba átültettem. Ekkor még sok tavalyi levél volt rajtuk, levéltetű, gombás betegség stb, de most, kezelések után nagyon szépek lettek, a Ferticare és az átültetés hatására már néhány termés bekötött, a levélzet dús, egészséges, már inkább kisebb bokrokra hajaznak.

Az idén ültetett növények nagyon lassan indultak fejlődésnek, pedig viszonylag korán kezdtem a tápozást Garri palánta táppal, amit egyébként szerettek is a papreszok. Ennek ellenére még mindig az első ültetőpoharukban vannak, talán mert csak természetes fényt kaptak, de hamarosan jön az első átültetés nagyobb poharakba, majd a vödrökbe, bár az is lehet, hogy kihagyom a köztes méretet, mivel a szezon közepén járunk és van némi lemaradásuk. Talán a föld-kókuszrost kombó+Ferticare dob rajtuk egy nagyot. Meglátjuk.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Időzóna: UTC + 2 óra