Pontos idő: 2018.11.14. 15:08

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Schelly 2015
HozzászólásElküldve: 2015.06.15. 17:54 

Likes given: 123
Likes received: 97
Nálam is javában tart a virágzás, illetve termésérlelés :D Jellemzően a gyengébb fajták kezdik hamarabb, bár a két Carolina is mozgolódik már 8-) Szerencsére megszabadultam a tetvektől, éljen a Mospilan megalkotója ;) A levelek sajnos már nem egyenesednek vissza, van, amelyik le is szárad a kártevők után, de a sok új hajtás pótolja őket. A korábbi fóliasátor incidenst is kiheverték a növények (1 cayenne kivételével), teljesen megbokrosodtak tőle :lol: Újabban egyre több paprikán találok pókokat, amik teljesen beszövik a leveleket. Ez viszont nem baj, mert elég sok tetűt és más rovart találtam a hálókban, ennél jobb védelem meg nem kell ;)

Tápot továbbra is hetente egyszer kapnak, és láthatóan jól érzik magukat. Jól esik ilyenkor végigjárni a sorokat, végignézni őket egyesével, kicsit igazgatni, gyomlálni stb. Egyes termések már színesednek, mások még zöldek, de annál több van belőlük. Alig várom a szüretet :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.07.16. 20:13 

A többi naplót olvasva irigykedve nézegettem a pirosodó paprikákat, eddig :mrgreen: Pár fajta nagyon belendült, egyre több érett termés van rajtuk. Jellemzően a gyengébb fajták kezdték a sort (bird's eye, tabasco, numex halloween), de már a mérgesebbje között is akad egy-két nyálcsorgató darab :D A top fajták még váratnak magukra, de még van is idejük.

Nemrég változtattam a tápozáson egy kis időre, mert úgy gondoltam, túl sok tápot kapnak a virágzás fázisában (pödrött levelek), viszont a felezett koncentráció hatására elkezdtek sárgulni az alsó levelek, majd le is estek. Utánaolvastam, és nitrogénhiányra gyanakodva visszatértem az eredeti koncentrációhoz. A levélsárgulás elmaradt, vagy csak minimális és amennyire látom, a friss levelek sem pödrődnek már. Ebből látszik, hogy mennyire eltérő igényük van virágzás előtt és alatt. Azt még nem tudom, hogyan hat majd a táp a terméshozamra, de jövőre szerintem 3 féle tápot fogok használni az egyes időszakokra. Hogy milyeneket, annak még utána kell nézni :geek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.07.26. 14:30 

Képes update:

bird's eye és tabasco
Kép

yamaican red
Kép

numex halloween
Kép

moruga
Kép

:D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.07.27. 08:42 

Likes given: 199
Likes received: 110
Szépen alakulnak a dolgok, de szerintem valami hiba csúszott a megnevezésekbe. A Jamaican Red és a Moruga is más formájú. Lehet egy kis keresztbe porzás, vagy a névtábla felcserélése. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.07.27. 11:31 

Nincs kizárva :? Amúgy van pár fajtám, ami nem éppen fajtára jellemző terméseket produkál, pl. a cayenne long slim első ránézésre inkább cayenne short fat :lol: A képen szereplő moruga meg mintha dupla termés lenne... Na mindegy, kivárom a végét, aztán teszek fel képeket a kérdéses egyedekről, hátha valaki megmondja, mi az :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.08.09. 20:04 

Nos, hétvégén én is "szüreteltem" egyet, mivel nem bírtam tovább várni :roll: A fenti képen látható (akkor még zöld) "moruga" lett a kiválasztott:

Kép

Kép

Sajnos az egyik felét utolérte valami betegség, de a másik teljesen ép volt. Összehívtam a család férfi tagjait, kenyér és szalonna elő (csak a biztonság kedvéért ;), aztán hajrá!.... Szeretném azt hinni, hogy a felirat helyes volt, és ez tényleg egy moruga red, ami jóval erősebb a habanero red-nél, mert akkor jól bírtam :lol: Ha viszont mégiscsak egy habanero red, akkor sürgősen vissza kell rázódni a gyakorlatba :shock: De azért jó érzés, hogy az eddigi munka gyümölcse beérett/beérik :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.08.09. 20:43 

Likes given: 1 time
Likes received: 14
Nem tudom nem vagyok szakértő, de szerintem habanero... A moruga másabb egy kicsit rücskösebb, lehet hogy nincs beérve még rendesen azért nem rücskös és nem olyan erős...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.08.10. 11:48 

Én is habaneronak gondolom, mivel iker termés volt, és felezve hasonlít is rá, csak az íze nem volt ugyanaz. Nem éreztem azt a gyümölcsös aromát, mint pl. a habi orange esetében. Megvárom, mi lesz a többi termésből, majd azok eldöntik a kérdést ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.09.12. 08:02 

Cseppet elhanyagoltam a naplóírást, úgyhogy most pótolom :oops:

Az elmúlt egy hónapban már minden növényem termést érlelt, még a legnehezebben beinduló Carolina is, bár még mindig vannak virágok is pár tövön, sőt, a már leszüretelt tabasco ismét virágzik :shock: Majd minden fajta színesedik már, több kisebb szüret is volt:

Kép

Azóta ez még bővült, és 1-2 héten belül szerintem a félkész paprikák is beérnek, akkor pedig elkezdődik a saját chili fesztiválom :lol: A már leszedett terméseket, amikből majd szósz lesz, hűtőben tartom, a végén pedig egyben főzöm meg őket. A kisebb fajtákat kiszárítom, porrá őrlöm, a most érő/színesedő legkeményebbekből pedig nyers, sós darálmány lesz :geek: Ez a terv.

Azt figyeltem meg az utóbbi napokban, hogy mintha a hűvös idő kicsit felturbózta volna az érést, sokkal gyorsabban érik be egy-egy termés, mint a nagy melegben. Mintha valamilyen vészreakció volna ez a növény részéről. Vagy ők már érzik, hogy közeleg a tél? ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.04. 11:16 

Tegnap én is bemenekítettem néhány növényemet a hideg elől. Lecsipkedtem a rajtuk lévő virágokat, hogy az éretlen termésekből is legyen még valami (hátha...) Most a lakás őserdőnek néz ki :mrgreen:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra