Pontos idő: 2018.10.20. 06:04

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Potha 2015
HozzászólásElküldve: 2017.01.23. 16:37 

Likes given: 108
Likes received: 156
Úristen! Nem jártam a fórumon nagyon-nagyon rég.

Sajnos a '16-os szezon nem sikerült jól, ami annak volt betudható, hogy kiköltöztem a városból és éjjel-nappal az új házon melóztunk. Így a kis palántáim csak hervadoztak, nem volt idő kiültetni őket :(

Így némi Jalapeno savanyúság lett, szósz nem is.

DE!

Itt az új év, új kihívás, új szezon. Lett egy nagy kertem( inkább szántó, kb 3000m2), ahol nem csak csilivel szeretnék foglalkozni, hanem paradicsommal és egyéb más növényekkel, illetve van szőlő is.

Bár nem gondoltam még át teljesen, de lehetséges, hogy a helyi termelői piacon megjelennék egy-két szósszal, de továbbra is valószínűleg hobbi szinten.

Ha már idáig elolvastad, akkor íme az idei év első nagy kérdése:

A boxom már tele van a poharakkal, benne a magok, lefedve folpackkal, ahogy még Gabko-tól tanultam. Azonban itt az új házban egy hűvös szobában kaptak helyet, ahol ahogy mértem a boxban jó esetben is csak 19 fok van. Valamivel szeretném melegíteni Őket.

Legegyszerűbb és legolcsóbb megoldásnak számomra az Infra lámpa tűnik, amiket csirkekeltetőkben használnak, mivel van is kéznél. (Mi az újszülött kutyusoknál szoktuk használni a tenyészetben)

Másik megoldásnak az infrafilm tűnik.

Infralámpa is jó lehet, ha tud emelni pár fokot a box hőmérsékletén? Vagy nem tesz jó a frissen kikelt növényeknek?

Legyen szép napotok!

Ui.: Fbookon követtem folyamatosan mindent az évben is, oda inkább fel sem teszem a kérdésem, mert botrányos milyen közösség alakult ki. Meg úgy láttam nagyon sok a hozzá nem értő, eddig itt pedig mindig szakértelemmel fordultatok hozzám ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.01.30. 11:44 
Adminisztrátor

Likes given: 376
Likes received: 562
Én inkább a film mellett döntenék, mert a talajfűtés szerintem jobb lenne. A lámpák amúgy is fűtenek felülről is.

http://www.gabkochili.hu
GaBko Chili blog: http://gabkochili.blog.hu/
facebook: https://www.facebook.com/GaBkoChili

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.01.30. 19:47 

Likes given: 108
Likes received: 156
Egyelőre megy az izzó, mert hirtelen azt tudtam szerezni, de talaj környékén is csinál 22-25 fokot.
Kicsit érződik, hogy lassabb a fejlődés, mert máskor 5-6 nap alatt ki szoktak bújni, most pedig 7 nap után még semmi.

De a héten lehet átváltok a filmre.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Időzóna: UTC + 2 óra