Pontos idő: 2018.11.14. 16:07

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: PanelChili
HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 01:42 

Likes given: 53
Likes received: 33
Sziasztok!
Tavaly októberben csiráztattam az első trinidad scorpion moruga magokat, úgy sem lesz semmi belőle felkiáltással.
Végülis néhány nap mulva lett:
Kép
Tanácsot kaptam, hogy fényt fényt fényt vizet.
Elkészítettem a késöbbi helyüket, szerencsére van egy tárolóm, és a régi, brutál akvárium világítást kapták meg.
Kép
Egy darabig minden simán ment. Szétültettem őket, nőttek rendesen. El kezdtek a nagy levelek sárgulni.
Kép
Sok utánjárásra, tanácsra jöttem rá, hogy nitrogén hiány. Vettem nitrogén+vas tápot. Adagoltam bőszen, előírás szerűen, nem sajnáltam. Ez jó 4 hónapja volt. Még most is a túladagolás tüneteit látni rajtuk. Persze, ha az. Sötétzöld levelek, a hajtások torzak.
Kép
Kép
Folyamatosan nőnek, vannak levelek, hajtások amiket le vágok, csak a csúnyákat. Elmondhatom, hogy ők igazi túlélők.
Ők a fő teszt alanyok, szerencsére eddig minden butaságomat túlélték. Minden nap foglalkozok velük, reggel, este. Locsolás 3-4 naponta van, régebben cserélt akvárium vízzel, most csapvízzel, ami persze állott. Földből bevásároltam már. Persze itt is előbb cselekedtem, mint olvastam volna. Sajnos olyan ember vagyok én is, aki előbb cselekszik, utána olvas, tanul... De nem mindig :)
Florasca kurálytói kertészeti tőzeg, hogy laza legyen a föld, és florasca a tipusú bio virágföld. Ez van. Nem tudom lecserélni már. 6-6x50 litereset vettem. Jól összekavarom őket.
A ladájuk kb. 85 literes ilyen kék lesz. Ezt tudtam szerezni 8at. Mellette 5 litetes kanna.
Kép
Nyáron az erkélyen ilyenekben lesznek. Egy ládába 4-5 növényt tervezek. Az sok, kevés?

Folyt köv...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: PanelChili
HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 08:55 

Likes given: 284
Likes received: 701
10l / növény nem árt semmiképpen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 21:14 

Likes given: 246
Likes received: 67
Nem nyúltál mellé, a Florasca is nagyon jó termékeket csinál. A 85 l bőven jó, inkább az lesz a gondod, hogy egymástól hogy fognak férni a növények. A kínai fajták igen tudnak nőni, főleg ekkora űrméretben. Egy szép fejlett növény fél m2-t simán elfoglal, akár többet is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.10. 01:33 

A növények majd egymás közt leboxolják kinek mekkora hely jár.
A mai bejegyzésben be szeretnék nektek mutatni valakit:
Kép
Ő Kicsicsíra.
Hívhatnánk egyes számú kisérleti alanynak, vagy W863-asnak, de ezek az elnevezések olyan ridegek. Én nem vagyok szörnyeteg, így elneveztem.
Szóval, Kicsicsíra önként jelentkezett a hydro teszthez. Már a második napját tölti el a napfényes erkély ajtó előtt. Tetszik neki! Naponta 4x kap egy elárasztást ph6-os 50%-os chilli fokus-os vizet. Állapotáról rendszeres jelentést teszek.
Ma este is raktam földbe előcsíráztatott magokat, egy-két hét mulva feláll a végleges létszám, akkor feljegyzem kik is vannak földben, mert fejből én se tudom. Persze a poharakon rajta van.
Egy érdekesség, szintén egy kisérlet volt. Mint már említettem, a florascatól vettem királytói kertészeti tőzeget, és A bio földet. A tőzegben lévő mag nagyon gyorsan kipattan, volt 5 nap kelés is! A földben lévő jóval lassabban kel, viszont kelés után gyorsabban fejlődik. Hátránya, a föld magába megkeményedik, de keverje pofás állag lesz nedvesen is, szárazon is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.12. 00:48 

Ilyen egy stabil túltápozás:
Kép
Ezentúl nagyon óvatos leszek, megigérem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.12. 08:51 

Likes given: 284
Likes received: 701
Egy átmosással segíthetsz rajta.
Arany szabály: Kevesebb víz és kevesebb táp inkább mint a több :) Én sem tudom betartani .. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.12. 12:04 

Garri nitrogén +vas. 30ml/l "előírás" szerint.
Miután ezt okozta, akkor hieetm azt, hogy táphiány, ekkir még pluszba bespricceltem damisol kevéltrágyával, de az még rontott a helyzeten. Egyik másik már szemlátomást jön helyre, csak 3-4 növényke küzd még. Szerintem jól lesznek már lassacskán.

Vagy más a probléma?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.12. 12:57 

Likes given: 268
Likes received: 660
Alapvetően a tápoldatozással van baj.Ha valami hiány alakul ki az mindig visszavezethető pár alap problémára:

-közeg
-víz
-Tápoldatok nem megfelelő használata
-túlzott gondoskodás

Ezért kell tudni mikor, mit kell adni a növénynek, lehet igénytelenebb növénynél ez működik , hogy össze vissza borítgatunk rá mindent, na a paprika nem ilyen.Ezért is kéne előbb felnevelni tápoldat nélkül ami szintén lehetséges.
Ez véleményem szerint inkább kalcium hiány, bár a magnézium sincs kizárva, de míg nem ismertek a környezeti tényezők addig 100%-an nem lehet megállapítani egy fényképről.A kálcium hiány se alakul ki csak úgy, valami tényező játszik közre benne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.12. 13:45 

Nálam régebben volt probléma a vízzel, mert az akváriumi lecserélt vizet használtam locsolásra. Ideig óráig jó, de a növény egész életére nem.
Fennáll még a túlzott gondoskodás is, mert reggel és este figyelés, ellenőrzés, csak nézés... :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.15. 00:30 

Egy kis fejlesztés volt ma. Beraktam pluszba egy 840es 30w-os csövet, és az eredetit is lejjebb hoztam jó 10 centivel, ahogy a naplókban látom. A fény már nagyon erős ezen az egy négyzetméteren, bő 90w.
Kép
A nagyok kaptak friss földet. Akiknek már van 3-4 rendes levele, azokat átraktam a fél literes cserepekbe, viszont kisérletképpen vettem florasca "b" virágföldet. Amiből bevásároltam florasca "a" virágföld -6 zsák 50 literes- szerintem túl savanyú nekik, félek, azzal lesz a baj. A problémám, hogy lassan fejlődnek. Két hét után meglátjuk milyen hatással lesz rájuk.
Mikor elkezdtem tavaly októberben, egy helyen olvastam, hogy a savanyú földet kedvelik. Na, hallgattam rá, és vettem belőle... Csak tudnám mit csinálok majd velük!
Kép
A teljes, szinte végleges család...

És ha valaki tud pesten florimot szóljon, mert sehol se találok :(

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra