Pontos idő: 2018.11.14. 15:09

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: PanelChili
HozzászólásElküldve: 2015.03.19. 01:10 

Likes given: 53
Likes received: 33
Remélem, már várom nagyon a kiültetést. Mindenem megvan, sikerült kicserélnem az "a" földet florasca "c"-re. Így legalább pénzemnél vagyok, és nem fog feleslegesen itt állni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.21. 00:04 

A mai naptól 4nk-s vízzel locsolok csak, a világítást visszavettem 18 óráról 13-ra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.28. 01:06 

Szegény kicsicsírát megsajnáltam, kicsit macera volt vele, mert az erkély ajtóban volt bent, és ki-be jövet elfelejtődött visszarakni, nem volt szép látvány stb... Gyökeret eresztett szépen a bő 3 hét alatt, nőtt is, de nem annyit, mint a lenti társai. De a drágaság megmaradt nyúlnak, így "c" földbe került, külön bekevert tápos vize van, plusz indításnak kapott fűzfa ázalékot, amit a minap főztem. Ő maradt természetes fényen.
A lentiek a túltápozásból és túlöntözésből kezdenek magukhoz térni, hoznak új hajtásokat, egyik másik egy-egy levélkéjét elhagyta, remélem ezt is kiheverik. Egy kissebb személy ventilátor jó szolgálatot tesz, a túlöntözés gyógyítására.
Egy komolyabb probléma ütötte ge a fejét mikor lent voltam, lehet, hogy szerencsémre. El kezdtek villogni az adaptive ledek, a hőtőventijük is morogni kezdett. Hamar rájöttem, hogy a táp halt be, pedig 70%on járattam csak. Most míg nem szerzek egy jó tápot, addig fele annyi fényem van. Mondjuk, arra is kiváncsi vagyok, hogy reagálnak erre, lehet hagyom így jó 2 hétig...
Kicsicsíra
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 13:23 

Volt kis időm, a multkor hibáit javítom még mindig, avagy a kicsik akik olyan lassuak mint a csiga, megfelelő közegbe kerüljenek. Átültetéskor szomorúan tapasztaltam, hogy a florasca "a" föld olyanra összetömörödött mint a beton. Semmi túlzás nincs benne! Azért nem nőttek csórik, mert nem volt náluk mini ütvefúró, hogy a kis gyökereiket tudják növeszteteni. Hát mit mondjak, ez a föld szar. A "b" illetve "c" tesztelve van, az nem csinál ilyet. Most már tényleg nőhetnének...
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 20:03 

Likes given: 123
Likes received: 97
Legközelebbre ajánlom Neked a Florimo palántaföldet. Én idén próbáltam először, de teljesen rendben vannak a palánták. Nem tömörödik, ha öntözöl, látod, ahogy a víz szépen leszivárog a pohár aljára, pedig én már hetek óta locsolgatom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 21:41 

Fogok venni florimot, mindenki azt ajánlja. A kinti badellába abba mennek már.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.01. 23:29 

Ma fény fejlesztés volt. A hátsó t8 30w 840-es cserélve lett t5 39w 865-re. Ez brutális fény ilyen "picike" csőtöl! Holnap lefotózom!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 00:26 

Kicsit világosabb van már... :)
Kép
Végre eljutottam a virágpiachoz, vettem 6 zsák florimo általánosat.
Mit is mondhatnék? A 20%-al drágább florasca beton ehhez képest! Én meg pislogok, hogy miért nem nőnek ezek a szerencsétlenek. Hát a betonba nem képesek gyökerezni! Mindenesetre, őket nem akarom megbolygatni megint, ezért hétfőn is készítettem fűzfa főzetet, és kaptak belőle óvatosan.
Vettem még florimo palánta földet is, és este áztattam be magokat, kiváncsiságból ültetek néhányat, hogy mit is tud ez a florimo. Ha ezek utolérik a mostaniakat, amire látok némi esélyt, akkor tökön szúrom magamat....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 09:43 

Likes given: 108
Likes received: 156
unreal976 írta:
Kicsit világosabb van már... :)
Kép
Végre eljutottam a virágpiachoz, vettem 6 zsák florimo általánosat.
Mit is mondhatnék? A 20%-al drágább florasca beton ehhez képest! Én meg pislogok, hogy miért nem nőnek ezek a szerencsétlenek. Hát a betonba nem képesek gyökerezni! Mindenesetre, őket nem akarom megbolygatni megint, ezért hétfőn is készítettem fűzfa főzetet, és kaptak belőle óvatosan.
Vettem még florimo palánta földet is, és este áztattam be magokat, kiváncsiságból ültetek néhányat, hogy mit is tud ez a florimo. Ha ezek utolérik a mostaniakat, amire látok némi esélyt, akkor tökön szúrom magamat....

Nekem Flroimo földben az egy hónappal később ültetett magok nem hogy utolérték, hanem le is körözték a betonba ültetetteket. Úgyhogy a betonosok is átkerültek florimóba, és hirtelen nagyon megindultak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 22:21 

Csak, hogy ne uncsizzak csíraztatok néhány fajtát, kipróbálni, florimóval milyen.
Kép
Így a beltéri egységre rakva, a dobozon belül 26 fok van.
Kép
Miután ezek fatalii-s magok, szerintem nem sok fog kikelni.
A lentieknek az új fény tetszik nagyon! Egy nap alatt szemmel láthatóan másképp néznek ki, lapultak. Úgy vettem észre, a florasca "c" földbe rakottak mintha kezdenének nőni...
Lehet, hétvégén kirakom az erkélyre a ládákat feltöltöm földel. Itt a nagyok tanácsát kérném, hogy gondoltam beoltom a földet előre baktérium kultúrával, és raknék bele földigilisztát. Hülyeség?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra