Pontos idő: 2018.11.14. 16:03

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: CP chilli 2015
HozzászólásElküldve: 2015.06.14. 11:19 

Likes given: 0 time
Likes received: 55
Régen volt frissítés, de most sem lesz hosszú. azt hiszem három kép tökéletesen összefoglalja mi zajlik mostanában a növényekkel.

90cm magas Carolina (25 literes vödörben, az arányok kedvéért)
Kép

Hawai Beach, megpróbáltam összeszámolni a termések számát, de 50-nél feladtam : )
Kép

vízkultúrás magyar cseresznyepaprika
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.08.10. 11:50 

Harmadik nagyobb (eddig a legnagyobb) szüret volt ma:

Kép

3,2kg paprika, 450db bogyó.
Aki már tapasztaltabb ebben, az meg tudná osztani, hogy ő milyen terményátlagokat ért el a korábbi években? Én egy kicsit keveslem a mennyiségeket. Idén eddig kb 4,5kg-nál járok, és még számítok kábé 2-re. Mindezt 25 tőről.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.11.13. 18:07 

Likes given: 3
Likes received: 1 time
Helló charlesphilip!
Tetszett a projekted és a blogod. Én januárban szeretnék belevágni az első chillis szezonomba 40-50 tővel. Tudnál írni az idei szezonod tanulságairól, tapasztalatairól? Jövőre hogyan folytatod? Mi a terved a hidropóniával?
Üdv: Janó

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.11.14. 13:44 

Kálny János írta:
Helló charlesphilip!
Tetszett a projekted és a blogod. Én januárban szeretnék belevágni az első chillis szezonomba 40-50 tővel. Tudnál írni az idei szezonod tanulságairól, tapasztalatairól? Jövőre hogyan folytatod? Mi a terved a hidropóniával?
Üdv: Janó

Helló!
Örülök, hogy tetszett, remélem tudok segíteni pár tanulsággal az első szezonom alapján. Előtte azonban meg kell jegyeznem, hogy nagyon érdekes volt belevágni, igazán jó a dolog hobbinak. Viszont egy szezon elég hosszú és a sikerhez végig gondozni kell a növényeket.

- a palántnevelés fázis kifejezetten sikeres volt szerintem. a felszerelés, a lámpák, a cserépméret választás stb. ezeken szerintem nem is fogok változtatni. viszont szerintem legközelebb már itt elkezdek valami minimális növényvédelmet, bio erősítőkkel stb.
- a légmozgást javítani fogom, két ok miatt is: egyrészt a CO2, másrészt hogy a kiköltözésre megfelelő törzsvastagságot alakítsanak ki a növények
- a csírázást zsepiben fogom kezdeni, hogy minimalizáljam a besülést és az ebből fakadó különböző növekedési sebességet
- a 0,5l-es poharakra kívülől a második réteg nem lesz áttetsző
- mivel kevés föld kell ilyenkor, így biztos hogy plagront fogok venni
- perlit nagyon olcsó, az is fog menni már az elejétől
- fataliiról nem rendelek többet magot, semillas jó volt, de megpróbálkozom más oldalakkal is
- nagyon fontos a box méretét belőni és ehhez igazítani az ültetés időpontját vagy a tőszámot. én február 8-án tettem el a magokat és május elején már nem fértem el a boxban (pedig elég nagy), szóval jövőre minimum két héttel később kezdek.
- tápként csilifókusz 5l az elejétől amíg el nem fogy (valamikor júniusban fog elfogyni), utána szilárd táp (sokkal olcsóbb)
- az első visszametszést kicsit későbbre fogom időzíteni, szerintem valamikor olyan április elejére, de lehet még később
- a kiszoktatásra nagyobb figyelmet fogok fordítani, kicsit megviselte a növényeket
- a fajtaválasztás nagyon fontos! van néhány fajta ami nagyon bejött, azokból többet ültetek. ha gondolod szívesen megosztom a tapasztalataimat ezzel kapcsolatban is
- a 20-25L-es cserépméret jól sült el, én ez alá nem mennék szívesen
- voltak olyan növények, amik túl sűrűre nőttek és ezért nehéz volt szüretelni, valamint sok virág lepotyogott a belső részekről, ezeket időben meg kell ritkíteni belül
- növényvédelem! jónéhány növény menthetetlen beteg lett, szóval korábban és figyelmesebben fogom kezelni ezt. figyelek arra is, hogy ne vigyem át egyik növényrlő a másikra az esetleges vírusokat az eszközökkel/kezemmel.
- a "kiköltözés" után egyből csepegtetés fog menni, mert sokkal kevésbé tömöríti a földet

A hidropónia jó móka, szerintem ilyen szinten még nem nehéz, de azért jóval több eszköz kell hozzá, mint a termőföldben való termesztéshez. Amíg nem lesz megfelelő fólia, addig nem fogom erőltetni, mert nehéz megoldani a stabilan tartást.

Ha esetleg van valami konkrét kérdésed, akkor kérlek írdd le és megpróbálom részletesebben kifejteni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 14:52 

egy érdekes fejleményt szeretnék megosztani veletek, ezt:

Kép

Ez egy Rocot Aji Largo, pubescens a tavalyi évből, amit egy fűtetlen, de üvegborítással takart teraszon próbáltam meg kiteleltetni, úgy tűnik sikerrel. Meglehetősen hideg volt télen, nem egyszer 1-2 fokok éjszakánként, de úgy tűnik túlélte a dolgot, és most elkezdett hajtani.

A fajtát amúgy mindenkinek szívesen ajánlanám, nagyon jó az íze (teljesen más, mint a chinensék) és elég erős is. A termés magja fekete, a növény virágja pedig lila, ami baromi jól néz ki, a bogarak is szeretenek rárepülni :) a pubescensek pedig jobban bírják a hideget, de nem gondoltam volna, hogy ennyire. semillasról volt a mag.

szóval a növényt megajándákoztam most egy erőteljes metszéssel, 3 liter vízzel és egy kis grow táppal.

(egy fatalii próbálkozott mellette, az simán elfagyott)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 15:00 

még egy megjegyzés, hátha valakit érint a dolog:

a palántaneveléshez mostantól biztosan semmi mást nem fogok alkalmazni, csak a "double cup" módszert, félelmetes mekkora a tempókülönbség a sima módszerhez képest. számításaim szerinte minimum két hétet lehet vele spórolni, valamint megúszni egy átültetést (0,5 literesben simán kifejlődik akkorára mintha lenne a végleges kiültetés előtt egy 1-1,5l-es átmenete) és a gyökérrendszere is sokkal fejlettebb lesz.

a módszer lényege, hogy 0,5l-es pohárban föld, a külső pohár alján pedig hidropóni táp. a gyökér lezúg a pohár aljára (nekem leért az első gyökérszál 1,5 hét után a kikeléstől számítva!), onnan vesz fel vizet és tápanyagot, a felső rész pedig szinte csak levegőzik. felülről nem is kell öntözni, elég csak a földet megóvni a kiszáradástól. figyelni kell arra, hogy idálisan a két pohár között minél nagyobb legyen az üres hely.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 2 óra