Pontos idő: 2018.12.19. 18:24

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Steci chili
HozzászólásElküldve: 2016.01.28. 20:01 

Likes given: 0 time
Likes received: 15
Sziasztok 2-ik éve próbálkozok chili nevelgetéssel az idei év viszont nagyobb szabású lesz :) Terv 12 fajta chili. Fajtánként 6 tővel indulok idén remélhetőleg 90 %-ban ki csíráznak a magok :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Steci chili
HozzászólásElküldve: 2016.01.28. 20:06 

A felhozatal.

Carolina Reaper
Bhut Jolokia Chocolate
Bhut Jolokia Yellow
Trinidad Moruga Scorpion Yellow
7 Pod Bubblegum
Habanero Red Savina
Habanero Chocolate
Habanero Magnum Orange
Jalapeno Jalafuego
Cayenne Long Slim
Lemon Drop
Tabasco

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.01.30. 21:38 

Áztatás

Kép

Majd mennek a szilviába aztán bele egy lezárható tetejű dobozba

Kép

Kép

Ezek már két héttel ezelötti képek már javában kicsíráztak és van ami már ki is bújt a földből :) Sajnos van olyan is ami nem akar csírázni vagy csírázás után egyszerűen megállt és kirohadt. Lehet az én hibám is lehet túl öntöztem őket nem tudom... Holnapi nap teszek fel képet a kibújt jövevényekről :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.01.31. 12:57 

Nah csináltam pár képet a jelen állásról.

Kép

Van aki hamar kibújt de sajnos elég sokra várok vagy pótolnom kellett ők azok akik már előrébb járnak a többieknél.

Kép

És a fűtött helyükön fedéllel a fejük fölött.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.01.31. 13:08 

Sajnos a világítás csúszik egy kicsit mert a kompakt fénycsövekhez rossz gyújtót adtak ezért csak kedden kapják meg a 6400 k csöveket így egy kicsit sufniznom kelett és az ithol találtakból ideiglenes világítást barkácsoltam :D

A boltban kapható koppintott változat jelen állásában negyed annyiból kihoztam fénycsővel mint amit lehet venni a boltban fénycső nélkül.

Fellülről

Kép

A fényvisszaverővel az alján

Kép

És a fénycső hozzá 6400 K 55 Watt és 3200 Lumen ebből kettő fogja őket világítani :D

Kép

És az ithol talált cuccokból összerakott hamar gyors világítás hogy legalább legyen nekik valami.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 14:04 

Nah mai nap sikerült életre bírnom az új CFL világítást. Sajnos viszont 2 neonból az egyik halott így most csak egy világít de így is több mint az a sufni megoldás ami volt. Raktam be egy ventillátort is így már fullos a a palánta nevelő. Este csinálok képeket a technikáról :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.04. 13:32 

Tapasztalat a ventilátorozással vigyázni kell hamar megszárítja a földet hál isten nem lett baj belőle :) A lámpa jól szuperál napi 16 óra fényt kapnak. Amik eddig csak a sima lámpa fénynél nőttek és akik most kelnek azok láthatóan tömzsik még a régiek megnyúltak sajnos de remélhetőleg így sem lessz probléma velük :) Közben beszereztem egy 10 ml fecskendőt is így már pontosan ugyan annyi vizet tudok nekik adni. És jöjjön egypár kép.

Helyén a neon tartó és benne a 6400K neon :)

Kép

Kép

Itt már belül van a ventilátor így a belső levegőt keringeti talán így nem fog szárítani elsőre kívül volt.

Kép

És a kicsi kincseim :) Van ami gyorsan ki kelt van amit pótolnom kellet van ami még a földben bujkál remélem kikelnek most már lassan :)

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.14. 15:54 

Kicsit elmaradtam a naplózással. De pótolom jelenleg a chilik megérettek egy át ültetésre kisebb fákká nőtték ki magukat hétfőn mennek a 8 decis végleges helyükre remélem abban már kihúzzák a jó időig. Van egy kettő aki el van maradva vagy pótólni kellett ők most kelnek ahogy a képen is látszik. Akik most kimennek azok helyére pedig majd paradicsom fog kerülni majd március elején. Illetve egy kérdésem volna ugye most hogy átt lesznek ültetve 1 hétig nem kell tápozni őket de ahogy nézem már elég kifejlettek hogy heti fél adagot kapjanak táp formájában ha rosszul gondolom akkor kérem valaki javítson ki nem akarom meg égetni őket.

Kép

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 00:10 

Mai nap a nagyobbak át kerültek a végleges helyükre 8 decis cserepekbe a közeg pedig Florimó palánta föld + perlit keveréke. Hát a föld nem rossz sajnos rosta hiányában maradtak benne nagyobb darabok amit tudtam kézzel szét nyomkodtam de így is maradtak benne nagyobb bucik. A perlittel megspékelve egy egész jó földet kaptam elég levegős jó víz áteresztő képességgel majd hosszútávon kiderül mennyire szeretnek benne a papreszok. A héten összeállítom nekik a lámpát sajnos a boltban megint nem volt olyan elektronikus előtét ami nekem kellett volna ezért csúszok egy kicsit a lámpázásukkal 1-2 nap remélem. És akkor jöjjön egy kép az átültetett palikról :)

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 20:34 

Kicsit elmaradtam a naplózással de összegzek. A palik jól vannak és nőnek mint a gomba. Sajnos viszont mivel a nagy keltetőt egy kicsit elméreteztem ezért abból újat kell hogy faragjak kevés palánta fért bele úgy hogy upgradelni kell egy kicsit. Amit viszont még szeretnék bele és jó ha van is benne egy infra fűtőfilm termosztáttal még két darab 55 wattos fény cső így 220 wattnyi fényt kapnának. Itt vaciálálok hogy 2 db 6500K fényű és 2db 9500k fényű cső fényét kapják keverten. Vagy csak simán maradjak a 6500 k-nál. Ma megkapták a nagyok az első tápoldatos vizet Vitaflóra eper és zöldség táp formájában. Illetve a víz PH szintjét is állítom 1 Liter vízhez 1 kupak citromlé és pont tökéletes lesz a szint. Itt szeretnék köszönetet mondani DankaChilinek a megerősítésben hogy nem lesz a citromlétől semmi bajuk. És jöjjön egypár kép.

A víz PH-ja ahogy a csapból folyik 7-7.5 PH-val.
Kép

És a citromleves kezelés után.
Kép

A nagy tesók a nagy keltetőben
Kép

És a kissebbek a kicsiben ők azok akiknek még helyet kell csinálnom illetve egykét paradicsomnak is. Előbújt belőlem a kiskertész szelleme :D
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra