Chili kertész fórum • Téma megtekintése - Steci chili
Pontos idő: 2018.08.17. 07:58

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Steci chili
HozzászólásElküldve: 2016.04.16. 16:46 

Likes given: 0 time
Likes received: 15
Nah mai nap így déután 5 óra tájékában kihoztam őket napozni egy kicsit. Talán már ilyenkor nem olyan buta a nap mint dél környékén. Megkaptak minden jót ma is tápot meg egy kis kalciumot. Úgy veszem észre hogy mostantól minden nap kell öntöznöm 1-2 nap alatt por szárazra szívják a földjüket. Amit észre vettem a megmetszett paliknak erősebb lett a szára és a növesztett szárai is mint a nem metszetteké. Így mikor ki vittem őket a szabad ég alá azzal kellett szembesülnöm hogy ott nem akarnak megállni a lábukon :D Így hamar gyorsan karróztam a metszetlen palikat :) Ma kint hagyom őket éjszakára is aztán vasárnap este behozom őket mert hétfőre megint szar időt mond...

Kép

És az egyik jalapeno virága :)

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.07.21. 11:04 

Pár hónap kihagyás után ismét jelentkezem. Sajnos a ház körüli tehendők sokasága miatt nem igen van időm ide írni. A paprikák iszonyatosan nőnek. Heti egyszeri tápozás a ferticareos leírás szerinti anyagokkal illetve öntözőgombás öntözés és az agroflia úgy érzem megtette a hatását. Lassan már lehet szedni a chiliket a jalapenot illetve a lemon dropot már élvezem. A többi még csak nődögél. Van egy sanda gyanúm ha nem lett volna ilyen szar kezdeti nyarunk akkor jóval előrébb járnék de így is szemet gyönyörködtetőek a paprikák :) Viszont lassan már dzsungel harcot kell vívnom velük :D

És egypár kép a jelenlegi állásról

Kép

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.08.28. 14:01 

Szeretnék segítséget kérni fórum társaktól. Szeretnék rendelni 50 és 100 ml üvegeket chili szószhoz de sehol nem találtam vagy csak rosszul keresgéltem aki tud megbízható oldalt ahonnan tudnék beszerezni üvegeket az ne tartsa magában. Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.08.30. 11:31 

Likes given: 3
Likes received: 5
Szia!
Próbáld meg náluk, van webshop is: http://enopack.hu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.08.30. 22:48 

Likes given: 2
Likes received: 10
Steci írta:
Szeretnék segítséget kérni fórum társaktól. Szeretnék rendelni 50 és 100 ml üvegeket chili szószhoz de sehol nem találtam vagy csak rosszul keresgéltem aki tud megbízható oldalt ahonnan tudnék beszerezni üvegeket az ne tartsa magában. Köszönöm!

off
:http://www.banggood.com/20Pcs-18x40mm-Mini-Clear-Wishing-Message-Glass-Bottles-Vials-With-Cork-p-973858.html

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.01.09. 21:56 

Mivel nagyon rég nem írtam ide sajnos egyre jobban az idő hiány végett ezért pótolom egy rövid összefoglalóban. Az tavalyi évem részben kezdő chilisként nagyon jól sikerült még ennek a fránya rossz időjárásnak köszönhetően is. Az év végére kétféle szószt sikerült összehoznom illetve négyféle savanyúságot. No meg itthonra saját felhasználásra egy kis habanero erős pistát :) A tavalyi évből tanulva mivel hely hiányában szenvedek ezért nem elsején fogok vetni hanem inkább tolom egy hónapot az egészet és inkább másodikán így talán ki tudom húzni a pincében komolyabb helyhiány nélkül még jó idő nem lesz. Az idei évem szeretném megpróbálni egypár növényem virágládában mivel mindenki dicséri ezt a módot. Illetve erősen gondolkozom még hogy csak kókuszban fogom elültetni a magokat és amiket cserépbe szánok azokat is csak abban nevelem majd. Jah igen még a keltetőt kell meg upgradelnem hogy bírja a növelt kapacitást meg jobban tartsa a hőt meg persze egy kis légkeringetést is kell beraknom hogy ne legyen olyan állott a levegő benne. Lényegében asziszem ennyi tömören. Amint kezdődik az idény pár friss fotóval az új keltetőről és magoncokról jelentkezem. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 2 óra