Pontos idő: 2018.10.20. 06:04

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Steci chili
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:22 

Likes given: 10
Likes received: 33
Steci írta:
Itt vaciálálok hogy 2 db 6500K fényű és 2db 9500k fényű cső fényét kapják keverten. Vagy csak simán maradjak a 6500 k-nál.

Nálam vegyesen vannak 6500K 'DAYLIGHT' és 8000K 'SKY WHITE' csövek. Láthatóan szeretik a fényt.

A 9500K-s valamilyen akvárium fénycső esetleg? Olyanból láttam 10.000K-sat, de nem adják olcsón :D

"Most mahou shoujo save the day with the power of love. Nanoha saves the day with superior firepower."

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 22:39 

Likes given: 0 time
Likes received: 15
Russel írta:
Steci írta:
Itt vaciálálok hogy 2 db 6500K fényű és 2db 9500k fényű cső fényét kapják keverten. Vagy csak simán maradjak a 6500 k-nál.

Nálam vegyesen vannak 6500K 'DAYLIGHT' és 8000K 'SKY WHITE' csövek. Láthatóan szeretik a fényt.

A 9500K-s valamilyen akvárium fénycső esetleg? Olyanból láttam 10.000K-sat, de nem adják olcsón :D

Nem rendes grow-os fény cső 55Watt 9500K. Viszont akkor lehet benevezek egy szettre még :D Egyébként 2350 Ft az ára szerintem nem drága annyi hogy egy elektromos előtétre kell beruházni hozzá pluszba de vissza hozza az árát szerintem :) Van belőle még 75 wattos is az már kicsit durva mondjuk :D

http://www.greenspace2010.com/vilagitas ... zzo-eg-kek

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 16:08 

Ugye szerdán kapták meg az első negyed adag tápot. Ma megkapták a feles 2 ml-es adagot és csináltam egy két képet. Jöhetne a jó idő mert kezdek gondban lenni a hellyel. 3 nap alatt akkorát nőttek hogy én se akarom elhinni. :D Illetve a paradicsom is kikelt már majdnem mind. :) Jöjjön két kép a jelenlegi állásról.

Kép

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 20:18 

Likes given: 246
Likes received: 67
Szépek, gratula. A paradicsommal ráértél volna március közepe-vége felé, gondban leszel velük. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 12:35 

Joey írta:
Szépek, gratula. A paradicsommal ráértél volna március közepe-vége felé, gondban leszel velük. :)

Így utólag belegondoltam én is mikor kb 2 nap alatt kijöttek a földből :D Egyébként köszönöm :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.05. 16:51 

A jelenlegi állásról egypár kép és egy kis helyzet jelentés. Jövő héten készül a nagyobb keltető box a jelenlegit kinőttük már egyre macerásabb őket gondozni benne és a kicsiknek már nem lesz hely így kénytelen voltam egy nagyobb doboz legyártására. Viszont sajnos az egyik papreszon valami kórság van vagy csak sok lett egy kicsit a víz vagy kevés a hely már neki.

Kép

És a kórság

Kép

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.06. 15:08 

Sajnos úgy néz ki ödéma lessz kicsit sok lett nekik a víz hirtelen. Köszönöm a segítséget GaBkonak. Ha javul a helyzet írok és teszek ki képet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.26. 16:20 

Nos egy kicsit elmaradtam a naplózással. Mivel nem bírtam a papreszokkal úgy nőttek ezért kénytelen voltam őket visszametszeni fájt a szívem hogy ezt kell tegyem velük de sajnos nem volt más választásom. Viszont ma kaptak egy teljes adag tápot és egy kis kalciumot is had erősödjenek. Majd a végeredménynél kiderül mit is csináltam. Azért kísérlet képen a kissebbekből hagytam olyat is ami nincs megmetszve.

A metszés utáni látképek

Kép

Aztán félig meddig elkészült az új nagy keltetőbox szigeteléssel a világítást és az infrapanelt még be kell kötnöm. De ami késik nem múlik.

Itt már az új Boxban vannak. Lényegesen nagyobb nekik a hej így már nem kell nyomorogniuk. Úgy találtam ki a felépítését hogy lehessen hozzá rakosgatni mint egy legót amikor már nagyobbra nőnek így mindíg közel tudom őket tartani a fényhez.

Kép

Kép

Kép

Itt már a metszés utáni friss oldalhajtások vannak.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.31. 13:09 

Így rá egy hetire a friss oldalhajtások megjelenése után levágtam a régi leveleket hogy a friss hajtásokra koncentráljon a növény. Jöv hétre kiderül mit csináltam mennyire ugrik meg a növekedésük.
Jöjjön egypár megrázó kép :D

Kép

Kép

És egy kettő kísérleti darab is akik nincsenek megmetszve. Összehasonlítás kép hogy ők mit produkálnak majd és a megmetszettek :)

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.09. 15:12 

Egy kis frissítés. Újra beindult a csapat a nagy boxban is már alig van hely. Durva hogy 1-2 hét alatt mennyit tudnak fejlődni. Egy kettő már virágokat is hoz magán. Ami lényeges hogy metszés után ketté ágaztak és duplán hozzák a virágot tehát a két elágazáson egyszerre. Most el van osztva nekik a tápanyag 2 felé így szerdán és szombaton 3-3 ml eper és zöldséget kapnak így kicsivel több tápanyagjuk van és jobban el is van osztva szerintem.

Kép

Egy cayenne

Kép

És egy jalapeno

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra