Pontos idő: 2018.12.13. 06:48

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: CP chilli 2015
HozzászólásElküldve: 2015.03.26. 13:24 

Likes given: 0 time
Likes received: 55
Sziasztok!

Idén vágok bele először otthoni csilitermesztésbe, mert megelégeltem, hogy a boltokban/zöldségeseknél ritkán (és aranyáron) lehet csak igazán erős paprikát venni.

Internetes kutakodás és sok fórum olvasgatás után január elején-közepén megrendeltem a magokat (fatalliseeds és semillas).

Ezeket a fajtákat ültettem el:
Black Naga
Rocoto Aji Largo 
Naga Viper 
7pot Rennie
Goat's weed
Fatalii   
Green Habanero 
Habanero Hawai Beach 
Trinidad Scorpion Butch T 
Black Habanero 
Cayenne
Trinidad Scorpion Long SR 
Trinidad Scorpion Moruga Yellow
Quintisho
Carolina Reaper
Moruga Scorpion   
Caramel Bhut Jolokia

Ezek a képek február 8-én készültek (ekkor vetettem el őket):

Kép

Kép

Kép

A salgó a Bauhausból van, egy polc 60x140-es, ebből két szint van. 4db 1200mm-es Osram fluora világít rájuk belógatva, napi 14-15 órában. A magokat florimo palántaföldbe ültettem, 0,5 literes poharakba.
30 fok körül, legumizva 90% fölött volt a kikelési arány szerencsére, amit sikerélményként könyveltem el :)

február 14, kibújt az első magonc (Cayenne)

Kép

február 23:

Kép

március 17 (átültetés előtt):

Kép

Átültetés után - március 23:

Kép
(a 0,5 literesekben az elajándékozásra szánt palánták vannak)

Kép

Kép

2 literes cserepekbe kerültek át a fejlettebbek, plagrom all mix keverve florimo általános virágfölddel + perlit.
A plagron föld baromi jónak tűnik, bár eléggé drága volt.
Amikor már jobb idő lesz (tervek szerint május eleje-közepe) ki fognak kerülni a kertbe, 25-30 literes vödrökbe.

Szerencsére eddig minden problémamentesen zajlik, elkerültek a betegségek, vagy a túltápozás/túlöntözés. Remélem, hogy első próbálkozásra sikerül majd terményeket is látnom valamikor a nyáron :)

Ha jól számolom ma van a 46. nap az ültetéstől számítva, ehhez képest nem tudom mennyire vannak elmaradva, de egy kicsit aggódom, hogy nem lesznek elég "érettek" a májusi szabad ég alá költözéshez.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: CP chilli 2015
HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 13:51 

A hétvégén nagyobb kaszabolást hajtottam vége a felső, fejlettebb paprikákat tartalmazó polcon:

Kép

Nem tudom mennyire látszik a képen, de minden növényt visszavágtam 2 pár levélig (kvázi félbevágtam őket), kíváncsian várom az eredményt.

Közben arra kezdek tippelni, hogy kevés a fény, esetleg ez az osram fluora cső tényleg nem az igazi. Az elképzelthez képest lassabban fejlődnek a növények, vagy talán a február eleji kezdést kellett volna korábbra hozni. Mindenesetre az armatúrákra megpróbálok valamiféle mylar fóliás fényvisszaverőt eszkábálni, hátha segít.

A helységben ahol vannak 25-27 fok között van a hőmérséklet, általában 40%-os páratartalommal.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.05. 21:09 

A növények szekrénye kapott egy kisebb fejlesztést, nevezetesen mylar fóliát a hosszabbik oldalra, a több fény reményében.

Ezenkívül a polcok alját is bevontam fényvisszaverő fóliával, hátha segítí visszaverni a "földre" érkező sugarakat. Kaptak 1-1 ventillátort is a könnyebb levegőcsere érdekében, nem szeretném ha a boxba szorulna a levegő.

Amúgy még mindig aggódom a fejlődésük miatt, főleg mivel nagyon alacsonyanak tűnnek a korukhoz képest. A visszavágott növények még nem hozták be a lemaradást, de elég jól haladnak, masszívabbnak tűnnek mint előtte voltak.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

A tápozással kapcsolatban 3 dolgot tesztelek most:
- vitaflóra 5ml/1,2l
- chilifocus 5ml/1,2l
- General Hydroponics Flora Micro/Gro/Bloom 5/5/2.ml/4l (GHE lesz a hidropóniás teszt-projekt tápoldalata is - ha valakit érdekel akkor szívesen leírom mit tervezek)

Öntözés egy héten kétszer, ebből az egyik a fentebbi variációk egyike.
Meglátjuk majd melyiket szeretik :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.06. 10:22 

Likes given: 121
Likes received: 35
A hidropóniás terveidet szívesen olvasnám, mert jövőre készülök én is összetákolni egy ilyen rendszert. Talán célszerű és könnyebben megtalálható lenne, ha az erre létrehozott topikba írnád.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.13. 18:22 

Kellett nekem panaszkodnom a lassú növekedés miatt. Az elmúlt 5 napban nagyon megindultak a növények, valószínűleg az átültetés utáni gyökérrendszer erősítés után eljött a lombozat ideje :)

a visszavágott társaság:
Kép

Összehasonlítésképp, így néztek ki két hete:
Kép

Az alsó társaság:
Kép

Viszont a tépőzáras ötlet nem volt az igazi, 5 napig voltam távol itthonról és mind a négy oldala leesett a boxnak, egyértelműen a ragasztó a gyenge pont.

A végére pedig elrenttentésnek a frissen csírázott paradicsomok:
Kép
Nem gondoltam volna, hogy az 5 napos távollét alatt egyáltalán kikelnek, ezért nem fény fölé raktam őket és csúnyán megnyúltak : (

A hidropóniás tervekről a következő hozzászólásban írok, hogy az admin esetlegesen át tudja tenni másik topikba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.13. 18:37 

Szóval a hidropóniás tervem erre a szezonra meglehetősen visszafogott. Mivel úgy általánosásságban is csak ismerkedek a növénytermesztéssel, így a hidropóniát bőven mélyvíznek gondolom még. Ennek megfelelően mielőtt valami nagyobb beruházás mellett döntenék, szeretném kipróbálni mennyire működik "kicsiben" és olcsón és DWC és Kratky módszer mellett döntöttem.

Szeretnék salátát, kukoricát, karalábét, uborkát, paprikát és paradicsomot is hajtatni, meglátjuk melyik milyen sikerrel válik be.

Így néz ki működés közben a rendszer (40l):

Kép

Kép

A Kratkys növényekről (uborka és cukkini) nincsen kép, egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy megmaradnak.
Később amint az új generációs paradicsomaim kihajtanak, 1-2 szerencsés (?) növény saját DWC rendszert kap, az egyik földben nevelt paprikával együtt, természetesen alapos földmosás után :)

Három féle hidro tápszerrel kísérletezem:
- Nagy DWC -> Plagron Hydro A+B
- Paradicsom DWC -> GHE Flora Micro + Mato
- Paprika DWC -> GHE Flora Gro + Micro + Bloom

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 17:17 

Egy (számomra) érdekes dolgot tesztelek: a fél literes poharakban lévő növények közül néhányan alulról itatok hidropóniás táppal. a gyökerük ezeknek már belelógott az alatta lévő pohárba, így fel tudták szívni könnyen a tápot. ez a második itatás és már kb 5-6 centi gyökér kilóg a pohárba, a növények pedig eléggé megindultak, láthatóan élvezik a dolgot.
felülről persze kapja a normál locsolás felét-negyedét a földre, így nem csorog le semmi a hidro tápba.

Valaki csinált már hasonlót?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 19:51 

Rövid helyzetjelentés: a csiliknél nagy a buli, már alig férek.
Kép

A jelenlegi állás szerint 38 növényem lesz a szezonra, akik már alig várják, hogy haza kerüljenek a kertbe : )

Egy hét után tudtam megnézni az előző hétvégén elkezdett hidropónia projektem eredményét
A DWC rendszer működik, egyértelműen nagyon jól érzik magukat a növények, főleg a felső sorban lévő kukorica/uborka/ cukkini. Érdemes visszatekerni az egy héttel ezelőtti állapothoz : )
Kép
Előző héten a cukkini gyökere alig ért bele a vízbe, ahhoz képest látványos a fejlődés:
Kép

A passzív rendszerben lévő egyetlen (uborka) növény is jól elvan:
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.04.21. 19:13 

A korábban már említett, alulról, hidropóniás táppal itatott növény érezhetően jól érzi magát, láthatóan sokkal jobban fejlődik, mint a vele egy időben ültetett társai, akik "csak" felülről kapják a chili focust.
Március 13-án bújt ki, tehát nagyjából 5 hetes.

(csak az arányok miatt: az egy fél literes pohár)
Kép

Kép

Azonban még mindig nem tudom, hogy van-e ilyen technika "hivatalosan" és ha igen, mi a neve : )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.05.01. 15:24 

Régen történt frissítés, ezért hosszú lesz a poszt. Mivel olyan óriási párbeszéd nem alakult ki a topikban, így ha jól sejtem leginkább magamnak blogolom el a fejlődést : D
Időrendben a változások:

április 23
a nagy láda (a cukkini ilyenkor még nem kapott új helyet)
Kép

április 24
Kratky módszeres uborka, amit ezek után meg is szüntettem és ment a nagy ládába. Nagyon szépen fejlődött a passzív módszerrel is, de nem hiszem, hogy egy olyan kis flakonban termőre tudtam volna fordítani. Ezek alapján működhet a passzív rendszer is, de tippem szerint hatékonyan csak palánta nevelésre jó.
Kép

DWC kukorica és paprika
Kép

április 25
DWC cukkini új helyre költözött a nagy ládából
Kép

április 27
DWC cukkini (nincs elírás, az előző képhez képest tényleg 2 nap telt csak el)
Kép

a nagy láda, immáron a Kratys ubrokával
Kép

DWC kukorica és paprika
Kép

hazahozott paprikák
Kép

május 1:

DWC cukkini és paradicsomok
Kép

DWC uborkák, helyhiány miatt átkerültek egy saját tartályba, így nem szívják el a többiek elől a tápanyagot a nagy ládában.
Kép

DWC kukorica és paprika
Kép

korábban hazahozott és átültetett paprika
Kép

korábban hazahozott de még nem átültetett paprikák
Kép

a nagy láda, két új paradicsommal az elköltöztetett uborkák helyére
Kép

új paradicsomok, saját tartályt kaptak ők is
Kép

újabb adag paprika jött haza
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra