Pontos idő: 2018.11.14. 02:50

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fórumtagok bemutatkozása
HozzászólásElküldve: 2015.10.03. 08:49 

Likes given: 13
Likes received: 4
Üdvözlök mindenkit, Székely István nyugdíjas tengerészkapitány vagyok, alias Seafalcon.
Teljesen új vagyok a chiliőrületben, de ígérem, teljesen az leszek. Idén először termett csilim, azelőtt csak erős paprikát (cseresznye, pepperoni) ültettem saját használatra, és volt egy Szomszédnéni Ezt Próbáld Ki fajtám (cayenne valamilyen lehet).
Az idei termésem: 5 tő Habanero, egy dús piri-piri (Zimbabwe bird's eye), két tő Trinidad Scorpion (nem hiszem hogy beérik), két tő Yellow Bhut Jolokia, 1 tő Aji Amarillo, 1 tő Peter Pepper Red, 12 tő cayenne. Van fehér ér zöld cseresznyepaprikám is.
Chilis blogom nincsen, de van főzős, tengerészes.
http://shipengine.blog.hu
http://hajoka.blogspot.com/

http://szekelyistvan.hu - ez vagyok én
http://shipengine.blog.hu - tengerészes blogom
http://hajoka.blogspot.hu - főzős blogom

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.16. 10:36 

Likes given: 0 time
Likes received: 2
Sziasztok!

baby-lon vagyok, a terra-kertről jöttem.

Szeretem nagyon a chilit, de nincs nagy tapasztalatom, eddig ezeket termesztettem saját neveléssel:
- habanero
- cayenne
- jalapeno
- poblano

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.20. 10:05 

Likes received: 3
Sziasztok!
Soós Balázs vagyok Balatonboglárrol.Már 4 éve termelek itthon chilit egyre nagyobb létszámban.Az elmúlt két évben már annyi termésem volt,hogy nem bírtam szószként és savanyúságként elosztogatni,de akkor sem bírok betelni a mennyiséggel.
Mindenkinek jó szezont kívánok a következő évekre is.

Ü.i.:Ez az egész bemutatkozósdi kicsit olyan,mint egy csoport terápia...Sziasztok Balázs vagyok és függő.Erre az egész csoport:Szia Balázs! :D :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.20. 17:18 

Likes given: 6
Likes received: 17
Sziasztok,

Tamás vagyok és függő. :-)
(Bocs, muszáj volt az előző bemutatkozás után így kezdenem. :-))

Komolyabbra fordítva:
Mogyorósy Tamás vagyok Siófokról, "nulladikéves". Ez az év ugyanis az első, hogy megpróbálkoztam cserepes chilik - életben tartásával, mivel azok keltetését, palántázását, felnevelését anyukám vállalta be, mint aki azért ért is hozzá.
Én már virágzó Reapert, Scorpion-t, fehér és csoki Habanerot kaptam Tőle ajándékba - eddig 50%-os a sikerességi rátám termésérlelésben. :-)
Node jövőre....!
Már van fénytechnikám, magom, palántázóm, kis-és nagycserepeim, vödreim, virágföldem, sokféle tápom, permetem...várom a januárt, hogy ültethessek, és elkezdhessem az első teljes évet...
Köszönet az eddigi segítség nyújtásért, amit itt kaptam, mert azért gondjaim - fentiek dacára - már így is akadtak...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.12.23. 13:13 

Likes given: 20
Likes received: 13
Sziasztok!

Iszak László vagyok Szombathelyről. Kb. 10 év tapasztalatom van chilik terén.
Főleg a Habanerokat (Orange habanero) szeretem enni, több éve már szabadföldben is tudom tartani őket.
Magokat is magam állítom elő, engem inkább ez a része éltet. Én Inkubátoroknak nevezett kis sátrakban tartom őket plusz kézzel porzom. Általában 10-12 különbözőt tudok tartani elkülönítve, 2016-ban azonban 20-ra akarom emelni ezt a számot, összesen olyan 80 tő. 3 helyen tartok a szabad földben is. Emellett folyamatos műszakban dolgozom, van 2 pici fiam is, na már csak szabad időm nem marad...
Plusz a kertben paradicsomokkal is foglalkozom (sokkal könyebb velük), van egy barna saját szelekcióm.
Magjaimat a www.kardinalis.hu oldalon elérhetitek.

Tapasztalat, hogy itthon kicsit gyengébbek, mintha tőlünk délebbre termettek volna. Sajna.
Több növényem át is szoktam teleltetni, van amit augusztusban már el is ültettem 7Pot és hasonlóak, jelenleg is élnek.

Megyek körbejárom a fórumot, jövök még!

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.01.29. 23:55 

Likes given: 1 time
Sziasztok!

Szabolcs vagyok Sopronból és 2016 lesz a második évem a chilitermesztésben.Tavaly szinte csak a méregerős fajtákkal próbálkoztam,idén a rocotókat és több vad chilit tesztelek.Amiért elkezdtem a termesztést az a csípős ételek szeretete és mert szeretem látni ahogy fejlődnek a növényeim.A sok netezés közben rátaláltam és rögtön beleszerettem a Fatalii.net bonchi oldalára,úgyhogy kettő bonsai próbával zártam a múlt évet.A vad chilikkel is ilyen terveim vannak idén.

Jó szezont mindenkinek és köszi hogy van ez az oldal!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 13:37 

Likes received: 5
Sziasztok!

Ágoston Lajos vagyok, kezdő chili függő. Sajnos a 4. emeleten balkonládában korlátozottak a lehetőségeim, de küzdők, mint disznó a jégen. :lol:
Mint a fentiekből is kiderül, kis mennyiségben próbálok nagyon jót termeszteni, de a fűszernövények komoly konkurenciát adnak itt nálunk a chili-nek. Nem adjuk fel!
Az élet szép, főleg ha látod, hogy a gyerekeid rácsodálkoznak arra, hogy a paprika sem a boltban terem és a saját két kezükkel szedik le (a beleharapást inkább nem mesélem, képzeljétek el!).

És most, mint a rendes csoportfoglalkozáson, mindenki mondhatja... Szia Lajos!
Ölelés nem kell :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 21:14 

Likes given: 10
Likes received: 6
Üdv mindenkinek! Még lógok egy bemutatkozással! :) Tamás vagyok Sülysápról. 2 év gyenge próbálkozás után idén először szeretném belevetni magam komolyan a termesztésbe, kb. 120 maggal indulok. Terveim szerint egy fóliasátrat is felépítek :) A későbbiekben természetesen beszámolok a fejleményekről!

Tapatalk-kal küldve az én SM-A300FU-el

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.03. 17:25 

Sziasztok!

Donkó Attila szolnoki lakos.

Elkötelezett legyezőhorgász és kiskertész vagyok. Idén kezdek chilivel, már 30 palántám bújt ki. Kezdőként "természetesen" atomot akarok hasítani kapszaicinnal, úgyhogy mérgesebb fajtákat ültettem főképp.

Köszi az eddigi sok hasznos infót!

Még jelentkezem... ;)

Üdv. Mada

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 10:42 

Likes given: 15
Likes received: 0 time
Sziasztok!

Talabér László vagyok Szombathelyről.2 éve foglalkozom csilikkel,de a tavalyi év elég sikertelen lett,főleg az ismerethiány miatt,de utánaolvastam már a termesztésnek ennek az oldalnak is hála,úgyhogy az idei évhez nagyon lelkesen és nagy reménységgel állok hozzá.Kb 15-16 féle chilit ültettem 150-160 maggal. :D

Mindenkinek nagyon sikeres szezont kívánok!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra