Pontos idő: 2018.10.21. 14:09

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 17:37 

Likes given: 0 time
Likes received: 0 time
charlesphilip írta:
0rs írta:
"Magyar"faj. Vagyis a világon mindenhol így hivatkoznak rá mint származási ország. "Cseresznye-paprika"-ként szerepel sok helyen. :)

akkor maximum "magyar fajta". a faj és a fajta nem keverendő:)

Mea maxima culpa, jogos,
Kód:
fajta
Te "nyelvnáci"! :)
Elnézést az offolásért/trollkodásért többiek. Bő termést!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 22:33 

Likes received: 15
Raktam be csak vigyázni kell vele tapasztalatom szerint hamar szárítja a jiffyt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 15:23 

Urak szereztem be fűtőfilmet és hozzá egy programozható digit termosztátot. Az volna a kérdésem hogy a szondát ki hova rakta ? A földbe vagy a fólia alá ? Mivel ahogy olvasgattam a fólia adatlapját ez képes a felületi hőmérsékletét 75 fokra felfűteni. Így nem akarom azt hogy megfőzze alul a gyökereket miközben fent van a szonda.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 18:00 

Likes given: 72
Likes received: 38
Steci írta:
Urak szereztem be fűtőfilmet és hozzá egy programozható digit termosztátot. Az volna a kérdésem hogy a szondát ki hova rakta ? A földbe vagy a fólia alá ? Mivel ahogy olvasgattam a fólia adatlapját ez képes a felületi hőmérsékletét 75 fokra felfűteni. Így nem akarom azt hogy megfőzze alul a gyökereket miközben fent van a szonda.

Nem kellett volna olyan erőset venni a filmből. Az enyém max 35 fokra fűt fel.
Én a szondát a boxmagasság felére tettem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 18:34 

Malacka írta:
Steci írta:

Nem kellett volna olyan erőset venni a filmből. Az enyém max 35 fokra fűt fel.
Én a szondát a boxmagasság felére tettem.

Így utólag belegondolva. De már késő max akkor anyi lesz hogy rakok a filmre még 1 centi hungarocelt és abba rakom bele a szondát. Aztán belövöm 28 fokra és talán úgy a föld is felveszi a hőfokot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 18:50 

Likes given: 1 time
Likes received: 9
Steci írta:

Az Én fóliám 65 fokot tud. A hőérzékelő a földbe van belenyomva, kb. 20mm mélyen. Kifogástalanul működik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.30. 12:31 

Ma megjött a fólia neki is áltam nagy örömmel összerakni a cuccot. Fűt is minden fasza. Mondom összerakom az új termosztáttal. Erre ő nem hajlandó kiadni a 230 voltot a fűtőfóliának. Írja hogy fűtés de nem hajlandó semmit csinálni. Valakinek valami ötlet. Van nekem itthol dimmerem azzal is lehet működtetni a fóliát nem fog vele túlfűteni mert ideiglenesbe felraknám arra és leszabályoznám a teljesítményét.

Erről a kramancról beszélek

http://www.ebay.de/itm/281783082736?_tr ... EBIDX%3AIT

Vagy valaki tudna mutatni rá egy bekötési rajzot mert megmondom őszintén elbizonytalanodtam magamba :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.30. 22:38 

Likes given: 2
Likes received: 4
A linkedben a hatodik képen jól látszik.

1-2 pontok: hálózati betáp
2-3 pontok: őmérő bekötési pontjai.
5-6 pontok: fűtőelem bekötési pontjai.
7-8 pontok: légcsereventi bekötési pontjai

Én lerészletezhetem ha kell de előbb keress rá a STC-1000 kifejezésre. A Youtube-tól a diyer oldalakig szügyig lehet járni a leírásokban. Amúgyis utána kell olvasnod mert ha a bekötéssel bajban vagy akkor a programozásnál besírsz. Kurvajó kis szabályzó termosztát, jót választottál, szeretni fogod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.30. 23:21 

exkalapalatt írta:
A linkedben a hatodik képen jól látszik.

1-2 pontok: hálózati betáp
2-3 pontok: őmérő bekötési pontjai.
5-6 pontok: fűtőelem bekötési pontjai.
7-8 pontok: légcsereventi bekötési pontjai

Én lerészletezhetem ha kell de előbb keress rá a STC-1000 kifejezésre. A Youtube-tól a diyer oldalakig szügyig lehet járni a leírásokban. Amúgyis utána kell olvasnod mert ha a bekötéssel bajban vagy akkor a programozásnál besírsz. Kurvajó kis szabályzó termosztát, jót választottál, szeretni fogod.

Közben így este bekötöttem munka után :) Bent gyárban agyaltam rajta aztán rájöttem hogy én voltam a hülye és elnéztem :) A programozásra rájöttem hamar viszonylag :) Egyébként nagyon durván pontos a cucc! Kicsit sokat kapcsol ki be de ezt betudom annak hogy nem mertem magasra helyezni a sensort és így most a hungarocelra van rárakva így hamar át melegszik meg elég erős a fűtő film is. Amint meglesz a szellőzés és a teteje is hogy bent tartsa a meleget akkor beletűzöm a földbe a sensort és meglátjuk úgy mit produkál. Esetleg valami jó tanács hány fokra állítsam a hiszterézist ilyesmi vagy a többi paramétert minden segítséget fogadok :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.10.22. 13:01 

Likes given: 2
Likes received: 7
Sziasztok!
Lassan itt egy új szezon kezdete. Beruháztam egy fűtőfóliára a következő idényre..azt vettem észre, hogy elég nehezen éri el a kb. 30 körüli hőmérsékletet (mondjuk ha becsavarom akkor felmegy akár 70°C-ra is). Bár lehet hogy a hideg parkettán nehezen is fogja?!
A film 40W-os, 230V, 100x60(fűtési felület 55cm). Aggódjak vagy másnak is tovább tart míg produkál valami meleget?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra