Pontos idő: 2018.09.20. 13:13

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2015.03.06. 19:49 

Likes given: 268
Likes received: 660
Nagyvonalakban

1-2= az alap adatokat tudnod kell, nem mindegy hogy 0,3-ra vagy 0,8 ra tápozol rá.De ha Desztillált vizet használsz akkor az általában nulla.
3 igy igaz, azért látszik az cseppentősnél.De aki ezt csinálja vesz digitálist.
4 nem színtelenedik, csak változik az EC és abból tudod meg hogy tápot vagy vizet öntesz hozzá, és akkor állítod megint.
Na szóval tartály feltölt, desztvizzel, ro vizzel.Tápoldat hozzáad.Ph állit. Növény bele.Fejlődik a növény pótolni kell ami hiányzik.
De ez rendszeres ellenőrzést igényel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.07. 01:46 

Likes given: 53
Likes received: 33
Készítettem egy ár-apály rendszert. Nem nagy, 20 litetes kannából. Ph-t tudok mérni, ro vizem van, nagy fényem van, chilli fokus tápom van. Nos, egy egyszerű hydro starter kit 15 ezertől indul, és ekkor még mindíg nem tudok ec-t mérni. úgy határoztam, hogy ezekkel állok neki ami adott jelenleg lesz ami lesz alapon. Már van egy palántám, amit erre a célra csiráztattam.
Megmagyarázom a döntésem okát. Világ életembe akvarizáltam. Jött az akva kertészet, de rengeteg cucc kell hozzá amik drágák, mindent mérni... Ez a "hivatalos" megoldás. Ma már tudom, hogy sokminden felesleges, ha néhány könnyen kivitelezhető szabályt betart az ember. Ezért vagyok kiváncsi az ár-apály kivitelezhetőségére profi cuccok nélkül.
Például az ebb esetében fel nem tudom fogni, hogy mi a fenébek kell levegőztetni a vizet? Gondoljunk bele, a gyökerek meg ne fulladjanak? Mibe? Abba, hogy naponta 3-4x alkalmanként 1 percre elárasztja a víz? Egy olyan életforma, ami nem víz alatti életre van tervezve, annak teljesen mindegy, hogy az a víz amibe elmerül, van-e levegővel dúsítva vagy nem. Bárki kipróbálhatja magán, melyik vízbe bírja tovább levegő nélkül, vagy ezek szerint ami levegőztetve van abba nem szabadna megfulladni?
A levegőztetést meg tudnám oldani, van rá cuccom, de véleményem szerint nincs értelme. Felesleges plusz zaj, plusz fogyasztó lenne csak.
Meglátjuk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.07. 10:04 

unreal976 írta:
Például az ebb esetében fel nem tudom fogni, hogy mi a fenébek kell levegőztetni a vizet? Gondoljunk bele, a gyökerek meg ne fulladjanak? Mibe? Abba, hogy naponta 3-4x alkalmanként 1 percre elárasztja a víz? Egy olyan életforma, ami nem víz alatti életre van tervezve, annak teljesen mindegy, hogy az a víz amibe elmerül, van-e levegővel dúsítva vagy nem.

Oxigén azért kell , hogy ne poshadjon be a vízed, a gyökereknek kell az oxigén.Ha az akváriumba nem teszel levegőztetőt ott is megdöglik a hal.
De ha belegondolsz a letapadt, összetömörödött, vagy nem kilukasztott cserépbe is megdöglik a növény, mert berohad a gyökere.

unreal976 írta:
A levegőztetést meg tudnám oldani, van rá cuccom, de véleményem szerint nincs értelme. Felesleges plusz zaj, plusz fogyasztó lenne csak.
Meglátjuk.

Jól mondtad meglátjuk, a véleményed, meg majd kiderül ha kipróbáltad addig ez csak feltételezés ;)Csak , hogy elmondjam neked https://s3.amazonaws.com/media.hydroponics.net/images-products/GH/RainForest/66/RF66A.JPG ebbe is kell egy plusz levegőztető, mert beposhad a vized.
Meg lehet csinálni low budgetből, de ahhoz kell valami fajta tudás és mérőeszközök.

Pl: milyen tápanyag összetétel kell a paprika egyes fejlődési szakaszaira?Mekkora EC-t kell tartani, egyes fejlődési szakaszokra? És még nagyon sok kérdés fel fog merülni.Mivel állítod a ph-t?
Milyen táp családot használsz?Alkalmas a hidrókulturához?

Nem lebeszéllek, mert csináld, ha érdekel csak úgy tapasztalod ki.De azért ez nem gyerekjáték, a meglévő rendszereket, nem én találtam ki, de működnek és elég jól.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.07. 15:23 

Röviden: a fatalii-n olvastam, hogy ez milyen egyszerű és jó dolog, szinte semmi figyelmet nem érdemel, csak terem a paprika. Innen kaptam ihletet. Szerintem ez is olyan dolog, hogy páran agyon bonyolítják, és mindenki ahoz tartja magát.
Elárulom itt is, az akvarisztikába rengeteg "szabályt" rugtam fel. Például nem levegőztetek. Minek? A tavakba ki levegeőztet? Az akváriumomba mindeki él és virul, boldogok. Még senki se fulladt meg. 30 év alatt jöttem rá, hogy ez a levegőztetés az egyik legnagyobb átverés! Hosszú évekig a cyklon légpumpa hangjára aludni borzasztó élmény. Ha tudtam volna ezt akkor...
Erről a levegőztetésről lenne még véleményem...
Az akváriumba tds-t is kellene mérni, anélkül se lehetne tápozni. Nem mérek, mégis dzsungel van benne.
Minden az egyensúlyról szól. Ha azt eltalálod, persze az elején nagyobb odafigyeléssel, akkor sikerülhet. Vagy nem. Nem tudom. Kisérletezős kedvembe vagyok.
Ph-t tudok állítani citromsavval. Van bio zöldség tápom, van chilli fokuszom. Van levéltrágyám is. Alkalmas-e? Nem tudom. Nincs rá írva. Az nem jelenti azt, hogy nem alkalmas. Holnap berakom a növénykét, aztán figyelek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.07. 16:06 

Ezért is mondtam hajrá, ahogy múlik az idő úgy is eldől , de ezt csak ha csinálod akkor tapasztalod ki.

Van nekem is egy ami csak kókuszrostba van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.07. 23:18 

Kép elindult. Ph6. Feles adagnyi bio zöldség táp. Napi 4 árasztás lesz. A trinidad skorpion moruga csöppség egy mini agyag cserépben van kb. 1,5cm átmérő, perlonvattában.
A tartály mérete miatt, el kellett búcsúznia a haverjaitól, mert ő idefent természetes fényt fog kapni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.08. 10:15 

Sok sikert, nyitnál egy naplót, hogy ne összevissza legyen minden.Ha kész van meg áthelyezem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 14:40 

Likes given: 0 time
Likes received: 36
Helló!

Köszönöm szépen a válaszokat! Mi az előnye az RO víznek a desztilláltal szemben?
Illetve hol lehet ilyet vásárolni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 15:58 

Likes given: 284
Likes received: 701
pszichocsiga írta:
Helló!

Köszönöm szépen a válaszokat! Mi az előnye az RO víznek a desztilláltal szemben?
Illetve hol lehet ilyet vásárolni?

Vezetőképessége hasonló, ha amúgy is van otthon hozzá szükséges "viztisztító" készüléked, nem kell megvenned mint a deszt vizet.. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 16:50 

Likes given: 0 time
Likes received: 36
Jó,jó de nincs ilyen masinám. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra