Pontos idő: 2018.09.20. 21:00

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 149 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Chili szószok
HozzászólásElküldve: 2015.10.18. 18:33 

Likes given: 1 time
Likes received: 14
Idézet:
Idézet:
Sziasztok! Van itthon kb 50+db habanerom és vagy 10db Trinidad Moruga chilim amiből szeretnék vegyes szószt csinálni, de nem tudom hogy tegyek e hozzá +ba édes paprikát hogy növelje a szós mennyiségét... Ha igen akkor melyiket lenne érdemes kápia vagy pritamin? Vagy ha ez ront rajta akkor vízzel hígítsam vagy esetleg almaecettel? Fokhagymát vöröshagymát elbír még az ízesítés és ezektől nem romlik hamarabb? Nem akarok bonyolult recepteket csak egyszerűbbet találtam neten ez szerintetek milyen? http://www.nosalty.hu/recept/chili-szos ... onyhajabol

attol fugg, hogy milyen szoszt szeretnel :)
en ha lehet, akkor sima csipospaprikat szoktam hozza tenni, egy kis paradicsomot.

Hosszúnyakú üvegbe akarom tenni őket ilyen kicsit hígabb szósz de ne folyjon mint a víz... Még a száron lévő erős fűszerpaprika szerinted jó lenne?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.18. 19:15 

Likes given: 108
Likes received: 156
Álámánium írta:
Idézet:
Idézet:
Sziasztok! Van itthon kb 50+db habanerom és vagy 10db Trinidad Moruga chilim amiből szeretnék vegyes szószt csinálni, de nem tudom hogy tegyek e hozzá +ba édes paprikát hogy növelje a szós mennyiségét... Ha igen akkor melyiket lenne érdemes kápia vagy pritamin? Vagy ha ez ront rajta akkor vízzel hígítsam vagy esetleg almaecettel? Fokhagymát vöröshagymát elbír még az ízesítés és ezektől nem romlik hamarabb? Nem akarok bonyolult recepteket csak egyszerűbbet találtam neten ez szerintetek milyen? http://www.nosalty.hu/recept/chili-szos ... onyhajabol

attol fugg, hogy milyen szoszt szeretnel :)
en ha lehet, akkor sima csipospaprikat szoktam hozza tenni, egy kis paradicsomot.

Hosszúnyakú üvegbe akarom tenni őket ilyen kicsit hígabb szósz de ne folyjon mint a víz... Még a száron lévő erős fűszerpaprika szerinted jó lenne?

Én fajtánként dolgoztam fel a csiliket de marha jó szósz lett belőle. Nem tettem hozzá paradicsomot, hogy nem romoljon meg.

Chiliket félbe vágtam, szárait eldobtam, lemértem hány kiló. Egy lábosban elkezdtem főzni épp annyi vízzel ami félig ellepte. Ha már elég puhák voltak, mentek a turmixba, és brutál simára turmixoltam az egészet.

Utána vissza főzni. Adtam hozzá a súly 15%-nak megfelelő almaecetet(5%os) és a súlyak megfelelő 5% mennyiségű sót. Összerottyantottam, ha nem volt elég híg, nagyon minimál vizet dobtam még bele. Utána csírátlanított üvegekbe raktam és száraz dunsztban tartottam pár napig.

Mindig akkor bontok meg egy új üveggel, ha az előző elfogyott, mert mindig töltöm bele kis üvegcsékbe magamnak és családnak. Ezzel a módszerrel a kitöltött cucc sem romlik meg szobahőmérsékleten sem. Nálam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.18. 21:24 

Idézet:
Én fajtánként dolgoztam fel a csiliket de marha jó szósz lett belőle. Nem tettem hozzá paradicsomot, hogy nem romoljon meg.

Chiliket félbe vágtam, szárait eldobtam, lemértem hány kiló. Egy lábosban elkezdtem főzni épp annyi vízzel ami félig ellepte. Ha már elég puhák voltak, mentek a turmixba, és brutál simára turmixoltam az egészet.

Utána vissza főzni. Adtam hozzá a súly 15%-nak megfelelő almaecetet(5%os) és a súlyak megfelelő 5% mennyiségű sót. Összerottyantottam, ha nem volt elég híg, nagyon minimál vizet dobtam még bele. Utána csírátlanított üvegekbe raktam és száraz dunsztban tartottam pár napig.

Mindig akkor bontok meg egy új üveggel, ha az előző elfogyott, mert mindig töltöm bele kis üvegcsékbe magamnak és családnak. Ezzel a módszerrel a kitöltött cucc sem romlik meg szobahőmérsékleten sem. Nálam.

Mármint a vízzel felöntött súlyhoz vagy a paprika súlyának megflelő mennyiséghez kell 15% ecet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.18. 23:03 

Likes given: 108
Likes received: 156
Álámánium írta:
Idézet:

Mármint a vízzel felöntött súlyhoz vagy a paprika súlyának megflelő mennyiséghez kell 15% ecet?

Paprika súlya. De mondom, a vizet nagyon kispóroltam belőle, inkább csak azért öntöttem alá, hogy ne égjen le amíg levet enged.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.18. 23:59 

Likes given: 13
Likes received: 4
potha írta:
Álámánium írta:
Idézet:

Paprika súlya. De mondom, a vizet nagyon kispóroltam belőle, inkább csak azért öntöttem alá, hogy ne égjen le amíg levet enged.

Én szoktam rostos gyümölcslevet is használni, nagyon jól sikerült a legutóbbi sárgabaracklével! Yellow Bhut Jolokia és Aji Amarillo paprikákból csináltam.

http://szekelyistvan.hu - ez vagyok én
http://shipengine.blog.hu - tengerészes blogom
http://hajoka.blogspot.hu - főzős blogom

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 08:20 

Likes given: 61
Likes received: 10
Dee Dee írta:
C18H27NO3 írta:
Fölösleges bele az E211, vígan eláll hűtőben 15% sóval.

Köszi, de a 15% só nálam már soknak számít. Legalábbis tavaly így csináltam, de változtatnék ezen.

Erre én is kíváncsi lennék, hogy tartósítás szempontjából mi az a mennyiség, ami már elég és mi az ami már íz szempontjából sok. Olvastam 5, 10 és 15 százalékokat is :(

Más:

Szerintetek - ha nem akarom, hogy olyan brutál erős legyen illetve mennyiségileg is több krémem legyen - adható a paprika krémhez is kápia? Vegyesen lenne Carolina, Caramel- és Red Moruga, Buth T ledarálva, hozzá só, kis ecet és csókolom (ugye jól tudom, hogy ezt így már főzni sem kell, eláll gyönyörűen? Olyat is olvastam, hogy még jobban, mint a főzött szószok.
Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 08:43 
Adminisztrátor

Likes given: 376
Likes received: 562
axlpapa írta:
Dee Dee írta:
C18H27NO3 írta:
Fölösleges bele az E211, vígan eláll hűtőben 15% sóval.

Köszi, de a 15% só nálam már soknak számít. Legalábbis tavaly így csináltam, de változtatnék ezen.

Erre én is kíváncsi lennék, hogy tartósítás szempontjából mi az a mennyiség, ami már elég és mi az ami már íz szempontjából sok. Olvastam 5, 10 és 15 százalékokat is :(

Más:

Szerintetek - ha nem akarom, hogy olyan brutál erős legyen illetve mennyiségileg is több krémem legyen - adható a paprika krémhez is kápia? Vegyesen lenne Carolina, Caramel- és Red Moruga, Buth T ledarálva, hozzá só, kis ecet és csókolom (ugye jól tudom, hogy ezt így már főzni sem kell, eláll gyönyörűen? Olyat is olvastam, hogy még jobban, mint a főzött szószok.
Köszi!

Én 5-6% sót használok és eláll, ha nem nyúlkálsz bele szennyezett, pacalos, pörköltes kanállal.
Igaz én csak töményben a legkeményebb paprikákat darálom.

http://www.gabkochili.hu
GaBko Chili blog: http://gabkochili.blog.hu/
facebook: https://www.facebook.com/GaBkoChili

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 16:57 

Likes given: 61
Likes received: 10
Sziasztok!

Arról nem találtam sehol információt, hogy a csilit, a darálás előtt, miként kell előkészíteni? Értem ezalatt hogy meg kell mosni forró vízben, esetleg forrásban lévő vízbe bedobálni fél percre vagy szódabikarbónás vízben megmosni?
Többen is írtátok, hogy milyen fontos az üveg edények csírátlanítása, de mi a helyzet a paprikával? (tehát ilyenkor, mint esetemben, amikor csak egy nyers készítmény - krém - készül, főzés és minden egyéb eljárás nélkül).
Köszönöm! :)

Sent from my OnePlus One

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 19:26 

Aki esetleg rendelt már http://uveg.bolt.hu ról az tudja hogy kb mennyi a szállítási kültség?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.20. 10:48 

Likes given: 10
Likes received: 33
Valamelyik topikban olvastam, hogy valaki zöldségaprítót keresett olcsóért. (Nem találom most hirtelen)

Most eMag-on van ingyen szállítással egy konyhai méretekhez elégséges 3.000 forintért.

Elvileg lazán, de kapcsolódik ide is.

"Most mahou shoujo save the day with the power of love. Nanoha saves the day with superior firepower."

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 149 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra