Pontos idő: 2018.10.22. 07:24

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 149 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Chili szószok
HozzászólásElküldve: 2014.02.18. 15:39 
Adminisztrátor

Likes given: 30
Likes received: 33
Ide jöhetnek a chili szósz receptek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Chili szószok
HozzászólásElküldve: 2014.02.18. 22:45 

Likes given: 122
Likes received: 189
Nem saját recept, találtam valahol, de kipróbáltam (kis módosítással) és mennyei :D Az elkészítési leírás kicsit szűkszavú, de követhető

6db. Habanero Orange (én vegyesen csináltam Orange, Yellow és Chololate Habiból, darabszám maradt)
4db. tv fehér paprika normál méretű
2db. kápia
2db. közepes méretű vöröshagyma
3dl cukor
0.5dl olaj és 0.5dl 10%-os ecet
1.5 e.kanál só, 1/3-ad e.kanál őrölt feketebors, 1/2-ed e.kanál szárított oregáno, 6db. bazsalikom levél

Elkészítés:
Habik 4 felé bele a forróvízbe, annyiba, hogy kb félig lepje el a paprikákat. Addig pucolás, aprítás a többi hozzávalónál. Mikor ez kész, odatenni a tűzre az egészet, megszórni a sóval hozzáadni az olajat. Utána hozzáönteni a Habikat vizestől, hagyni, hogy elkezdjen rotyogni kis lángon. Én a Habikat figyeltem mert azt találtam a legkeményebb húsúnak, mikor már eléggé megpuhult akkor adtam hozzá a cukrot, ecetet, borsot, oregánót meg a bazsalikomot, hogy minél kevesebbet veszítsenek az aromájukból. Még egy kicsit rotyogott, aztán turmix, majd bele az üvegekbe és dunszt.
Pár szó még az ízről. Az első íz ami megérint, kicsit édeskés, legjobban a keleti mártások ízére emlékeztet. Aztán egy kisebb atomvillanás keletkezik a szájban és előtör a csípősség. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.18. 22:49 

Rengeteget kísérleteztem tavaly, aminek az eredménye 6 fajta szósz/jam/zselé és egy Tabasco utánzat lett

Sajnos mennyiségeket nem jegyeztem fel készítés közben, de lett pl. Balzsamecetes Chili Jam és Lemon Droppal megbolondított Ananászlekvár is + szokásosak (Salsa, fenti Habis szósz)
Ami dunsztolási hiba miatt besült, az a chilis cékla chutney, de idén is nekifutok, mert frissen mennyei volt :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.19. 10:50 

Likes given: 246
Likes received: 67
Borsika írta:
Nem saját recept, találtam valahol, de kipróbáltam (kis módosítással) és mennyei :D Az elkészítési leírás kicsit szűkszavú, de követhető

6db. Habanero Orange (én vegyesen csináltam Orange, Yellow és Chololate Habiból, darabszám maradt)
4db. tv fehér paprika normál méretű
2db. kápia
2db. közepes méretű vöröshagyma
3dl cukor
0.5dl olaj és 0.5dl 10%-os ecet
1.5 e.kanál só, 1/3-ad e.kanál őrölt feketebors, 1/2-ed e.kanál szárított oregáno, 6db. bazsalikom levél

Elkészítés:
Habik 4 felé bele a forróvízbe, annyiba, hogy kb félig lepje el a paprikákat. Addig pucolás, aprítás a többi hozzávalónál. Mikor ez kész, odatenni a tűzre az egészet, megszórni a sóval hozzáadni az olajat. Utána hozzáönteni a Habikat vizestől, hagyni, hogy elkezdjen rotyogni kis lángon. Én a Habikat figyeltem mert azt találtam a legkeményebb húsúnak, mikor már eléggé megpuhult akkor adtam hozzá a cukrot, ecetet, borsot, oregánót meg a bazsalikomot, hogy minél kevesebbet veszítsenek az aromájukból. Még egy kicsit rotyogott, aztán turmix, majd bele az üvegekbe és dunszt.
Pár szó még az ízről. Az első íz ami megérint, kicsit édeskés, legjobban a keleti mártások ízére emlékeztet. Aztán egy kisebb atomvillanás keletkezik a szájban és előtör a csípősség. :)

Szia!

Ezt én követtem el, még a capsaicin.hu-n. :) Az alapokat én is még ott olvastam egy srác receptjéből, csak kicsit kiegészítettem, meg megpróbáltam tényleges mennyiségeket beleírni. Ha valami nem teljesen "gömbölyű" kérdezz bátran!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.19. 22:24 

Joey írta:
Ezt én követtem el, még a capsaicin.hu-n. :) Az alapokat én is még ott olvastam egy srác receptjéből, csak kicsit kiegészítettem, meg megpróbáltam tényleges mennyiségeket beleírni. Ha valami nem teljesen "gömbölyű" kérdezz bátran!

Jeeee :) Tuti nem találtam volna meg a receptet, ha keresnem kell, de emlékeztem, hogy fórumról csentem.
Köszönöm nagyon, hogy kipróbálhattam, imádnivaló. Idén is megcsinálom természetesen!
Annyit akkor még elárulhatok, hogy nálam a Habanero Tornado nevet kapta a keresztségben :)

edit*
Ja, és teljesen gömbölyű!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.20. 19:47 

Szia!

Örülök, hogy ízlik! Én is főztem belőle 3-szor is, kisebb módosításokkal. Nagyon jót tesz még az ízének kb. fél deci citromlé. Meg egy kicsit sűrít rajta. Ajándékoztam is belőle, meg sokan megkóstolták, nem panaszkodott senki. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.20. 21:43 

Joey írta:
Szia!

Örülök, hogy ízlik! Én is főztem belőle 3-szor is, kisebb módosításokkal. Nagyon jót tesz még az ízének kb. fél deci citromlé. Meg egy kicsit sűrít rajta. Ajándékoztam is belőle, meg sokan megkóstolták, nem panaszkodott senki. :)

Száz szónak is egy a vége, ez a szósz mennyei, nálunk is sokan tesztelték és mindenkinek tetszett nagyon.
Készítse el bátran mindenki!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.20. 22:39 

Likes given: 284
Likes received: 701
Borsika írta:
Joey írta:
Szia!

Száz szónak is egy a vége, ez a szósz mennyei, nálunk is sokan tesztelték és mindenkinek tetszett nagyon.
Készítse el bátran mindenki!

Ebből az adagból mennyi szósz lett?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.20. 23:25 

rekid írta:
Ebből az adagból mennyi szósz lett?

Huhh, nem jegyeztem fel, de szerintem majd egy liter. Különböző méretű üvegekbe ment, már nem emlékszem pontosan. Joey?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.21. 12:21 

Igen, kb. 1 l. Attól függ mennyire sűrűre főzöd, és a hozzáadott többi paprika mekkora.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 149 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra