Pontos idő: 2018.12.13. 05:42

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Padamm első felvonás 2016
HozzászólásElküldve: 2016.02.26. 22:12 

Likes given: 10
Likes received: 33
Én óvatosan kézzel le szoktam húzni róluk. Eddig szerencsére mindről lejött viszonylag könnyen.
Az, hogy miért van nálad ilyen tömegesen, jó kérdés.

"Most mahou shoujo save the day with the power of love. Nanoha saves the day with superior firepower."

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.02.27. 06:07 

Likes given: 72
Likes received: 38
Russel írta:
Én óvatosan kézzel le szoktam húzni róluk. Eddig szerencsére mindről lejött viszonylag könnyen.
Az, hogy miért van nálad ilyen tömegesen, jó kérdés.

Szerintem nem ülteti a magokat elég mélyre és így nem tudja ledobni a magházat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.04. 17:04 

Likes given: 0 time
Likes received: 4
25. nap

Habár a csirázási arány elég gyenge volt, azért nem voltak hiábavalóak a bukósisakos palánták megmentésére tett próbálkozásaim. Jelenleg 5 jalapeno, 4 serrano és két habanero fejlődik a jiffyben. Azt már most tudom, hogy jövőre nem fogok szórakozni a jiffyvel, egyből palántaföldbe mennek legumizva. A sekély ültetésre én is gondoltam, viszont amik meg annál mélyebben voltak, azt vettem észre, hogy nem tudnak kijönni, berohadnak a földbe...

A csapat:
Kép

A habanerok kb. egy hete vannak földben, ez idő alatt csak kettő döntött úgy, hogy kibújik.
A déli fekvésű, napos ablakban elég jól érzik magukat, a nagyobbak már növesztik az első lomblevelüket.
Kép

Csak hogy gyorsabban teljen az idő, rendeltem paradicsommagokat (early wonder, heinz), ezek sokkal kezesebbek mint a paprikák, az első hírnökök 3 nap után bújtak elő, és azóta is napi szinten jön egy új. Azokból a második kört a hétvégén fogom elültetni. Igazából nem is baj, hogy csak ennyien vannak, mert különben most foghatnám a fejemet, hogy hova rakjam az a sok palántát :D

Remélem legközelebb már arról számolhatok be, hogy átültettem poharakba a paprikákat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 14:58 

39. nap

Egy hét kimaradt, de így legalább látványos a változás. A kezdeti bénázás szerencsére már a múlté, mind a paprikák, mind a paradicsomok szépen fejlődnek. A jiffy-t elhatároztam, hogy száműzöm az életemből nekem nem jött be. Átültetés előtti állapot:
Kép

Múlt hét szombaton átültettem az összes növénykét perlit+florimo palántaföld keverékébe. A folyamat során komoly "segítséget" kaptam :D
Kép

Az átültetést mindenki nagyobb sokk nélkül túlélte, immár egy nagy boldog családként:
Kép

A paradicsomok élvezik a kilátást :)
Kép

Amikor vettem a perlitet meg az agyaggranulátumot, láttam, hogy lehet kapni chili magokat is, belém bújt a kisördög, úgyhogy vettem egy zacskó tabascot.
Kép

A csomagolása szerint valami szabvány szerinti garantált kikelést ígétek. Nos, nem tudom, hogy a jiffy-k elhagyása, vagy a más forrásból beszerzett magok miatt, mindenesetre 5 nap alatt kibújtak a földből (sőt, szerintem inkább négy, a megnyúlásuk alapján), csak nem tudok minden nap rájuk nézni. A hagyományos módszert alkalmaztam, azt hiszem ezentúl csak ezt fogom csinálni:
Kép

Az újonnan kijött 8 től tabascoval immár 21-en vagyunk egy nagy boldog családban :)
Kép

Azonban ma vettem észre, hogy az egyik jalapenonak mintha pöndörödne össze az egyik levele, erre tud valaki valami okosat mondani? Fb-n volt egy tipp, hogy atka, de ezt még le kell ellenőrizzem.
Kép

Úgy néz ki, hogy megvan ki az alfahím:
Kép

Na szóval szépen haladgatunk, tápozni még nem tervezem őket. Ami kérdésként felmerült bennem, hogy ha innen átültetem őket fél literes poharakba, akkor az még palántaföldbe menjen, vagy már rendes "felnőtt" virágföldbe? Illetve azt írta valaki, hogy a florimo általános már messze nem olyan mint régen...e helyett javasoltok valamit, vagy jó az csak keverjem kókusszal/perlittel?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 13:10 

Likes received: 15
padamm írta:
39. nap

Egy hét kimaradt, de így legalább látványos a változás. A kezdeti bénázás szerencsére már a múlté, mind a paprikák, mind a paradicsomok szépen fejlődnek. A jiffy-t elhatároztam, hogy száműzöm az életemből nekem nem jött be. Átültetés előtti állapot:
Kép

Múlt hét szombaton átültettem az összes növénykét perlit+florimo palántaföld keverékébe. A folyamat során komoly "segítséget" kaptam :D
Kép

Az átültetést mindenki nagyobb sokk nélkül túlélte, immár egy nagy boldog családként:
Kép

A paradicsomok élvezik a kilátást :)
Kép

Amikor vettem a perlitet meg az agyaggranulátumot, láttam, hogy lehet kapni chili magokat is, belém bújt a kisördög, úgyhogy vettem egy zacskó tabascot.
Kép

A csomagolása szerint valami szabvány szerinti garantált kikelést ígétek. Nos, nem tudom, hogy a jiffy-k elhagyása, vagy a más forrásból beszerzett magok miatt, mindenesetre 5 nap alatt kibújtak a földből (sőt, szerintem inkább négy, a megnyúlásuk alapján), csak nem tudok minden nap rájuk nézni. A hagyományos módszert alkalmaztam, azt hiszem ezentúl csak ezt fogom csinálni:
Kép

Az újonnan kijött 8 től tabascoval immár 21-en vagyunk egy nagy boldog családban :)
Kép

Azonban ma vettem észre, hogy az egyik jalapenonak mintha pöndörödne össze az egyik levele, erre tud valaki valami okosat mondani? Fb-n volt egy tipp, hogy atka, de ezt még le kell ellenőrizzem.
Kép

Úgy néz ki, hogy megvan ki az alfahím:
Kép

Na szóval szépen haladgatunk, tápozni még nem tervezem őket. Ami kérdésként felmerült bennem, hogy ha innen átültetem őket fél literes poharakba, akkor az még palántaföldbe menjen, vagy már rendes "felnőtt" virágföldbe? Illetve azt írta valaki, hogy a florimo általános már messze nem olyan mint régen...e helyett javasoltok valamit, vagy jó az csak keverjem kókusszal/perlittel?

Én átt ültetésnél is még palántaföldet használtam jól megvoltak benne. Annyi hogy perlittel lazítottam. Én teljesen meg vagyok vele elégedve. Annyi ha teheted és van rostád akkor nyomasd át rajta földet hogy a nagyobb darabok szét menjenek meg ami van fadarab az kijöjjön belőle. Egyébként jövőre én is elhagyom a jiffyket sima földbe rakom őket. Max annyira fogom alkalmazni mivel igen finom por állagú a magok tetejére azt teríteni nem földet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 21:27 

53. nap (ha jól számolom)

A banda elérte a végleges létszámot, a vett tabasco magok (Blumen) tényleg 100%-ban keltek ki, azt hiszem jövőre is ezeket fogom venni az alaptípusok közül. Az elsők 5 nap alatt jöttek ki, az utolsó már nem is volt fűtve, sem lefedve, az is kibújt kb 4-5 napja. Nőnek mint a gomba, a 3. levélpárjukat hozzák, de a gyökerük alapján még nem indokolt az átültetés, max 1-2 hét múlva.

A habanerok - mind a három - jól vannak, az egyiknek van egy mutáns levele, de szerintem nem jelent semmi rosszat, szép tömzsik, a hónaljakban a legnagyobb már megpattant.

A jalapenok és a serranok viszont akut nitrogénhiányban szenvednek. A habikkal együtt ezért átültettem őket fél literes poharakba. Amikor kivettem őket a 2 decis pohárból, az agyaggranulátumok durván be voltak fonva gyökérrel, és már az edény alján csavarodott fel, nem csoda, hogy nem jutottak tápanyaghoz. Érdekes, hogy a habikat ez nem különösebben foglalkoztatta :) Egyébként a szikleveleket is kicsit dobálják, a lombleveleket szerencsére nem. Ez normális?

Szóval most a fél literesben van elég hely nőni, no meg táp. A hét végén csodaszép idő volt, úgyhogy a bandát kiraktam a teraszra napozni, félárnyékba, hadd szokják. Szerencsére egyikük sem égett meg, de azért direkt napfénybe még nem mertem őket kirakni, majd 1-2 hétvége után (hétköznap nem tudom kirakni őket).

Nos, a tápozás kérdése: nálamnál okosabbaktól tudom, hogy ha nitrogénhiány okozza a fakulást/sárgulást, akkor a megfelelő ellátás biztosítása után pár nappal visszatér az egészséges zöld szín. Jelenleg kb két és fél napja vannak friss földben, nagyobb helyen, de még mindig halványak szegénykék. Ha ez szerdáig nem változik, akkor kapnak egy löttyintésnyi tápot. A tabascok jelenleg már közel 2 hete növögetnek, szerintem szerdán ők is megkapják az első (fél)adagot.

Mindazonáltal kicsit aggódok, hogy nem nőnek olyan ütemben a palántáim, mint amit egyeseknél látok...nyugtassatok meg, hogy lesz ebből még a nyáron termés :D

Éééés a képgaléria:
Kép
Átültetés előtt, jól látszik, hogy a bal oldaliakhoz képest a jobb oldaliak besárgultak (spoiler alert: a bal oldaliak is később besárgultak)

Kép
Átültetés után. Már van elég helyük tovább nőni, bízok, hogy pár nap alatt észhez térnek és visszazöldülnek.

Kép
Itt látható, hogy a habihoz képest mennyivel sárgább, valamint látható a habinak az összenőtt mutáns levele is!

Kép
A sziklevél is sárga - már ahol még megvan. Ezt is a nitrogén hiánya okozza?

Na, nagyjából ennyi történt az elmúlt két hétben (paprikafronton). Jó egyébként visszanézni a korábbi bejegyzéseimet, itt látni igazán, hogy azért fejlődgetnek :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 2 óra