Pontos idő: 2018.10.22. 07:25

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Pedr0 Hydro Project
HozzászólásElküldve: 2016.05.15. 11:51 

Likes given: 0 time
Likes received: 5
Sziasztok,

Gondoltam sok évnyi kihagyás után belekezdek megint egy hydro projectbe és megpróbálom naplóba önteni, hátha sokakat érdekel a hydro téma.

Azt tudni kell rólam, hogy volt már egy nagyon sikeres hydro kertem, de akkor még fiatal voltam és az nem paprika volt... :D

A mostani áldozataim, földben: The weird collection, 7 red pot bubblegum; The chocolate collection, 7 pot chocolate; és van 3 palánta The basket of Fire.
Az utolsó képen pedig van pár pritamin paprika is, csak a vicc kedvéért. :)
https://www.myqnapcloud.com/smartshare/ ... 49_6cp59us

Hydroban pedig, mivel csak magról tudtam indulni, egyenlőre csak Penis Chilli van, de már csírázik mellé egy pár Bolivian Rainbow is. Illetve plusz a klónok, ha lesz belőlük valami...
https://www.myqnapcloud.com/smartshare/ ... 49_6z7VTsL

Direkt nem méregerős, hanem ehető fajtákat választottam, mivel itthon mindenki szereti az ˝ehető˝ chillit.

Szóval a set up a következő:

Lámpa: az Enviro Gro Lumii lámpát választottam a projecthez amely 4db 6500k-s egl 24w/T5 csövet tartalmaz. Virágoztatáshoz szerettem volna led lámpát használni, amihez vettem is egy 45w kék-piros led lámpát, de rettenetesen zavar a fénye, így ezt nagy valószínűséggel nem fogom használni. :(

Hydro:
Hydro kapcsán egy ebb&flood rendszert néztem ki, de mikor a posta meghozta, rá kellett jönnöm, h elég silány a minősége a cuccnak, mikor ideért már le volt törve a sarka a felső tartálynak... :(

Tápszerek:
Mivel régebben már sokat küzdöttem a hydro-chilli kombóval és mindíg az lett a vége, h kinyúvadtak a paprikáim a nem megfelelő tápok miatt (Wuxal és társaik) ezért most úgy gondoltam, hogy kipróbálom a már sokat bizonyított Advanced Hydroponics of Holland tápszercsaládot, igaz ez nem paprikához lett kitalálva, dehát mégiscsak egy komplex tápcsalád hydro rendszerekhez.

Az alap felállás az volt, hogy egy kísérletet fogok végrehajtani és össze szerettem volna hasonlítani a földes-napfényes rendszert a hydro-mesterséges fényes rendszerével.

Rendeltem pár palántát és magot az E-bay-ről és ezeket kezdtem el kicsíráztatni és előnevelni a lámpa alatt. De amikor nagy nehezen megnőttek akkorára az előnevelt földes palántáim, hogy kikerülhessenek az üvegházba, hát egyszerűen fantasztikus fejlődésbe kezdtek odakint...
Ezért úgy döntöttem, hogy mivel a 4 fénycső kevésnek bizonyult azt csak előnevelésre fogom használni és a hydrot is kiköltöztettem az üvegházba.

A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára d0np3dr0 2016.05.15. 12:22-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Pedr0 Hydro Project
HozzászólásElküldve: 2016.05.15. 12:09 

És a képek:

Itt a két szélén a földes palánták láthatóak(sajnálom, hogy nem kezdtem al fotózni, amikor megkaptam őket borítékban... :D), középen pedig a hydroba szánt növik.
https://www.myqnapcloud.com/smartshare/ ... 49_6ameQQA

Tápok:
https://www.myqnapcloud.com/smartshare/ ... 49_6U2o6eR

Hydro:
https://www.myqnapcloud.com/smartshare/ ... 49_6z7VTsL

Magoncok és klónok:
https://www.myqnapcloud.com/smartshare/ ... 49_6sD0XGD

A klónokat a földes palántákról vágtam, mindegyik Basket of the fire tipusú chilli lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.07.11. 14:41 

Sziasztok,

Sajnos nem volt túl sok időm updatelni a topicot, viszont azért természetesen a kertet azért gondoztam! :)

Azóta természetesen már felcseperedtek a palánták, konkrétan kinőtték a nekik szánt helyet.
Most próbálom őket kötözéssel kordában tartani, de elég kevés sikerrel, nőnek mint a gomba. :)

Ezért a napokban az egyik Penis Chillit, ami eddig hydróban tengette az életét, egy huszárvágással átültettem földbe, hogy a többieknek legyen helye fejlődni.( a képeken ez látható az ablak párkányon -karöltve- egy Paper Lantern típusú chillivel üldögélve.)

Közben megy a küzdelem a levéltetvek ellen is, ugyanis eléggé szeretik a paprikáimat a kis szemetek.
Próbálkoztam a neten olvasott ecet-cukor-mosogatószeres praktikával is, ami valamennyire használt ellenük, mert pár napra eltűntek, viszont a paprikák is lehasaltak nagyon ettől a permettől... :(

Próbálkozok folyamatosan a klónozással is, de elég kevés sikerrel sajnos.
2-3 hét után elkezdenek meghalogatni a klónok, vágok újakat, azok is elhalnak 2-3 hét után...
Eddig összesen 1db basket of fire, 1db Bolivian Rainbow és 1 db Penis Chilli-t sikerült klónozni.(A Penis chilli van az egyik képen a gyapotkockában kigyökerezve.)

Amikor eszembe jutott, még pár fotót is csináltam róluk, itt a kép dátumából látszik, hogy mikor készültek a képek, így remélem valamelyest nyomon követhető a paprikák fejlődése.
Nem akartam mindenhová új topicokat nyitogatni(külön a klónoknak, külön a földeseknek.), ezért egy mappába felszórom az összes képet, így mindenki megtekintheti az alábbi linken.

Ezt a mappát fogom a továbbiakban is frissíteni, szóval az újonnan készülő képek is itt lesznek majd elérhetőek.

És akkor a várva vár link... :D

https://www.myqnapcloud.com/smartshare/ ... 49_64LmN9J

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára d0np3dr0 2016.09.30. 16:47-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.07.11. 20:14 

Likes given: 6
Likes received: 17
Mártsd bele a dugványok szárát őrölt fahéjba, úgy tedd vízbe őket két hétre, majd földbe, amibe szintén keverj őrölt fahéjat. Nálam 100%-ban megeredtek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.07.11. 23:56 

Köszönöm az infót, legközelebbi klóntoborzásnál kipróbálom. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.08.02. 12:01 

Sziasztok,

Gondoltam csinálok egy gyors updatet, hogyan fejlődnek a paprikák.
Eszméletlenül durván fejlődnek a hydrós egyedek a földesekkel szemben.
Teljesen kinőtték a nekik szánt helyet, így most egy sokkal nagyobb, saját építésű hydrót akarok telepíteni ide a télikertbe.
Mivel télen is űzném itt az ipart ezért lámpára is szükségem lesz. Ki is néztem egyet, ő az: http://www.ebay.co.uk/itm/Mars-Hydro-Re ... SwbsBXjLR9

Ha valaki esetleg haszál ilyet, referálhatna róla, hogy milyen. :)

A tetvekkel még mindíg küzdök, egyre több van a kis genyákból. Eddig csak a mosószeres-ecetes permetet meg a kézi letakarítást alkalmaztam, mivel már érnek rajtuk a paprikák.
De mivel már eléggé elegem van, minden irtószert ami elérhető volt berendeltem, a napokban kapom meg őket.
A következő vegyszereket kaparintom meg a napokban: Actara, Mospilan 20 SG, Teppeki, Cyperkill 25 EC rovarölő szer 50 ml.
Ezek közül valamelyiket használhatom a már hamarosan beérő növényekhez?

Klónok:
Kipróbáltam Tamás ötletét a fahéjas bemártással, egyenlőre kevés sikerrel, gyökér még sehol sajnos.
De még csak másfél hete ülnek az inkubátorban, van még idejük rá. :)
Illetve mivel még várom az új hydrókhoz az alkatrészeket, így bőven van még idejük... :)

Képek a szokásos helyen, illetve kicsit rendbe szedtem az eddigi képeket a könnyebb áttekinhetőség érdekében.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára d0np3dr0 2016.09.30. 16:47-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.09.06. 23:15 

Sziasztok,

Sajnálom, de az utóbbi időkben nem volt alkalmam updatelni itt a fórumon.

Képeket azért természetesen csináltam időközben is a kis chili hydropóniámról, úgyhogy most fel is töltöttem őket a szokásos helyre.( 2016.08.06-tól vannak az új képek.)

Most már megy a vegyszer kimosása a növényekből, úgyhogy hamarosan jöhet a szüret. :D

A földes rendszerekhez képest óriásiak lettek a növényeim a hydróban és hát a termés nagysága és mennyisége is igen kecsegtetőnek tűnik ezeken a növényeken.
Kíváncsi leszek, hogy ízben is hozzák-e vajon az elvártat... :)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára d0np3dr0 2016.09.30. 16:48-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.09.07. 06:40 

Likes given: 6
Likes received: 17
Mi a helyzet a klónokkal?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.09.23. 13:05 

Szia,

Sajnos nem megy ez a klónozás nekem, mind elpusztult.
Próbáltam már mindent, 2 féle gyökereztető gélt, incitet, fahéjas bemártást... semmi sem működik.
Lehet az a baj, h mindenképpen vízben akarom kigyökereztetni őket? Muszáj vagyok a hydro miatt a föld szóba sem jöhet sajnos.
Nem gond, feladtam most egy időre a klónozást, viszont rájöttem, hogy magról is tudok eredményesen hajtatni, ha vízben hajtatom ki őket egyből. 2 hét alatt kb. 2 centis, hófehér gyökérkét eresztenek a magok vízben. :)

Mogyorósy Tamás írta:
Mi a helyzet a klónokkal?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.09.23. 13:28 

Sziasztok,

Töltöttem fel pár új képet, akit érdekel, a szokásos helyen van: (09.12.-től vannak az újak)

Eléggé a végét járják a növénykéim, de már én is. :)

A Peter peppernek( Pénisz chilli) vásárolt növények sajnos nem hozták a fajta jellegzetességeit, így azok nekem egyszerű magyar erős paprikának tűnnek. (képek közt a tálban piros-zöld paprikák)
Erősségre sem túl kiemelkedőek, talán a termés hozama az egyetlen, ami számomra értékelhető.
Ezt a fajta paprikát már le is szedtem és a növényeket is kitoloncoltam már a hydróból.
A többieket még csak részlegesen szedtem le, mert nem érettek be mind.

Alig várom, hogy leszüreteljek teljesen és indítsam az új kört! :D
Leszüretelek, szépen kitakarítom a hydrot, és indítom is az új kört a magról szökkent ifijoncokkal. :D

Télen még nem tudom pontosan mit is csinálok ezzel az egésszel, ugyanis a jelenlegi helyükön, elképzelhető, hogy nem lesz túl meleg...
Valószínűleg beköltöznek a garázsba, ott egész jó a klíma télen is a cirkó miatt.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára d0np3dr0 2016.09.30. 16:48-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra